Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Незважаючи на санкційний тиск і вихід із РФ значної частини західних компаній, там зростає кількість мільярдерів, а торгівля нафтою та паливом, хоч і не без проблем, але продовжується. Що і чому відбувається зараз з економікою країни-агресора, із санкціями? Які перспективи? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел
Голова Комітету економістів України Андрій Новак розмірковує так:
Робиться це, зокрема, через побоювання жорсткіших пакетів санкцій проти Росії, пояснює експерт.
Підтвердженням цьому є негативний стан економіки країни-агресора, її бюджету, золотовалютних резервів, двох резервних фондів (крім власне Центробанку).
Якщо така тенденція продовжиться (а вона продовжиться!), то на країну-агресора може очікувати приблизно те саме, що сталося з Російською імперією близько ста років тому, прогнозує експерт. А саме – низка революцій, громадянська війна, втеча з країни найбільш забезпечених громадян з тим, що вдасться забрати із собою.
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков зазначає:
Це зростання, зазначає експерт, досягнуто насамперед за рахунок переведення країни на військові рейки. Цілодобово запрацювали підприємства ВПК, виробництво зброї, боєприпасів, виробництво потрібних для війни товарів відбувається безперервно. І статистика демонструє позитивну для економіки країни-агресора динаміку.
У той же час, наголошує він, перспективи у РФ не райдужні. Особливо, якщо санкції посилюватимуться. Наприклад, остаточно відключать російські банки від SWIFT (міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів), повністю заборонять експортно-імпортні операції з країною-агресором, закриють для росіян кордони ЄС тощо.
Читайте також на порталі "Коментарі" — одна з найвідоміших компаній у світі почала заробляти у РФ більше, ніж до початку війни в Україні.
Новини