Головна Новини Світ Росія Чому Кремль поспіхом запускає прискорену мобілізацію – чи може це вдарити по владі
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому Кремль поспіхом запускає прискорену мобілізацію – чи може це вдарити по владі

Кремлівське керівництво планує вести війну довго, на виснаження, доки матиме хоч якийсь ресурс

15 квітня 2023, 13:44 comments1237
Поділіться публікацією:

Російський диктатор Володимир Путін підписав ухвалений цього тижня Держдумою закон про єдиний реєстр військовозобов'язаних, який дозволяє провести прискорену мобілізацію. Про що говорить такий поспіх? Чи може нова напівприхована хвиля мобілізації вдарити по Кремлю? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Чому Кремль поспіхом запускає прискорену мобілізацію – чи може це вдарити по владі

Мобілізація у Росії. Фото: з відкритих джерел

Для російської влади завжди держава – первинна, а втрати – вторинні

Експерт з питань сектору оборони та безпеки Олег Старіков міркує так:

"Вище військово-політичне керівництво, яке знаходиться в Кремлі, схоже, вже готується до можливої ескалації конфлікту та розростання війни з регіональної (російсько-української) до континентальної (російсько-натовської) та Третьої світової (у вигляді конвенційної)".

На думку експерта, навряд чи посилення мобілізації вдарить по Кремлю.

"У нинішній Росії, як раніше в Московії, потім в Російській імперії, потім в СРСР, все, пов'язане з війною, із закликами, ніколи спочатку не викликає бурхливості, обурення. Навпаки — якийсь патріотичний підйом. Для російської влади завжди держава (яка вона уособлює) – первинна, а втрати – вторинні. Тоді як у країнах НАТО, куди рухається Україна, база – це людина. І саме на людині, на увазі до неї, будується держава", – констатує Олег Старіков.

Парадокс ще й у тому, що самі середньостатистичні росіяни йти не хочуть воювати, але один одного здавати будуть готові

Політичний експерт Олександр Антонюк наголошує, що цей кремлівський крок прогнозувався ще з минулого року.

"Усі основні кадри в елітних та професійних військах російська армія втратила наприкінці весни та середині літа 2022-го. Була хвиля залучення зеків до ПВК типу "Вагнер". Але з огляду на те, що "тюремне радіо" також працює, охочих йти гарантовано на забій стає все менше навіть серед такого контингенту. Крім того, слід врахувати, що приватним злочинним угрупованням створює конкуренцію Міноборони Росії", – зазначає експерт.

Коментуючи закручування "мобілізаційних гайок", він робить висновок, що кремлівське керівництво планує вести війну довго, на виснаження, доки матиме хоч якийсь ресурс. Ціна Кремль не турбує зовсім.

"Чи можливі масові акції протестів на болотах? На мою думку, ні. Чи вдарить це рішення по Кремлю? Також немає в цьому питанні якоїсь оптимістичної точки зору, бо маю хоч маленьке, але уявлення організації влади там. Як і раніше, вважаю, що з огляду на давнє злиття спецслужб та криміналу, яке є основою формування влади на болотах, силовий поліцейський та НКВС-істський блок, утримуватиметься Кремлем до останнього. З огляду на це, а також рабське виховання в суміші з російським шовінізмом цих самих народних мас, що підтримують війну (хоч не бажають при цьому йти воювати), у Росії неможливі демократичні процеси зміни влади та народні протести. Парадокс ще й у тому, – наголошує Олександр Антонюк, – що самі середньостатистичні росіяни йти воювати не хочуть, але один одного здавати будуть готові".

Хоча й демократичні процеси в Росії неможливі, але можливий палацовий переворот у Кремлі, припускає експерт. За його словами, тенденція до цього вже починає простежуватись.

"Але не варто помилятися, ніби такий переворот змінить політику Кремля, – застерігає Олександр Антонюк. – Переворот у владі – це політична багатоходівка самого Кремля як уособлення російської влади. І незалежно від того, хто там керуватиме, це не змінює їх світогляд і глобальну політику, зокрема, імперські та шововістичні погляди".

Переворот у владі Росії, пояснює експерт, означатиме лише фактичне визнання неможливості виграти війну з нами на цьому етапі. Але зовсім не те, що Росія, намагаючись таким чином зберегтися як держава, не готуватиметься до нових наступів.

"Оцінюючи процеси в Росії, слід також враховувати фактор Китайської Народної Республіки (КНР), а також завершальний етап формування антидемократичної коаліції (вона ж вісь зла): Пекін – Москва – Тегеран – Пхеньян – Мінськ. А це вже – глобальний виклик для всього демократичного світу, до якого входить Україна", – робить висновок Олександр Антонюк.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чому РФ навчилася оминати санкції – які висновки має зробити Захід перед новими обмеженнями. Експерти в ексклюзивному інтерв'ю нашому виданню детально розібралися у ситуації.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини