Російська влада, схоже, не знає, як реагувати на ситуацію в Бєлгородській області, де вже два тижні ведуть активні бої проти путінських силовиків представники "Русского добровольческого корпуса" (РДК) та Легіон "Свобода Росії" (ЛСР). Про це йдеться у оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW). Чому такий пасивний Кремль? Як ситуація може розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Російський добровільний корпус. Фото: з відкритих джерел
Не вийде РФ без залучення серйозних сил закрити весь кордон з Україною
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький поділився таким коментарем:
"Настільки пасивна реакція Кремля – зрозуміла. Одна з реакцій Путіна на багато подій, які йому незручні або яких він не очікував, – уникнення проблем. Вдавати, що їх немає".
До того ж, продовжує експерт, для більшості росіян заваруха в Бєлгородській області – щось далеке, яке їх особисто не стосується.
"Країна ж величезна. Там розірвано зв'язок між людьми. Бєлгородщина – маленька точка на карті РФ. Тому суспільство особливо не рефлексує на цю тему. А влада не надто поспішає якось з нею розібратися, – пояснює Олексій Голобуцький. – Зрозуміло, з якою метою ці рейди роблять російські борці з путінським режимом, які мають, природно, підтримку з боку України. Це спроба розтягнути російські збройні сили. Щоб командування перекинуло їхню частину з фронту чи з резервів, які накопичені в очікуванні наших наступальних операцій, – у Бєлгородську область, або взагалі на посилення кордонів. Піти на це Кремль не може. Як не може піти і на поводу ура-патріоти, які радять роздати зброю місцевому населенню. Це ризик, на який путінський режим точно не піде".
Експерт думає, що рейди продовжуватимуться. І вважає їх доволі креативними, опрацьованими операціями.
"Ті ж захоплення в полон представників регулярної армії та заклики до місцевої влади приїхати їх забрати – чудовий хід. Який демонструє слабкість режиму. Його нездатність реагувати на нові виклики. Відмінна інформаційно-психологічна операція, яка, безумовно, розширюватиметься географію, – вважає Олексій Голобуцький. – Не вийде РФ без залучення серйозних сил закрити весь кордон з Україною. РДК і ЛРС діють як злагоджені, навчені диверсійні групи, що мають бойовий досвід. Територія – величезна, кордони не на замку. Маючи підтримку з боку армійських частин України, російські озброєні опозиціонери мають дуже добрі перспективи".
Те, що вже почалося всередині РФ рано чи пізно мало статися
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова наголошує, що росіяни воюють проти росіян.
"Це – давно не новина. Раніше вони боролися за нас на нашій території, тепер воюють у своїй країні. Рано чи пізно це мало статися. Те саме очікує Білорусь, якщо їхній самопроголошений президент не перестане підтримувати росію", – впевнена експерт.
На її думку, Кремль так мляво реагує, бо для нього це або шок, або просто вже нема ким і чим воювати, тим більше на своїй території.
"Це їх проблеми. І чим у них більше проблем, тим краще для нас. Після останнього повідомлення про те, що вагнерівці "взяли в полон" офіцера
російської армії взагалі виникло питання, хто там проти кого. Тому що саме слово полон натякає на військові дії терористичного угруповання "Вагнер" проти терористичної організації – російська армія. Хороший у них тамада та конкурси цікаві", – констатує Тетяна Лупова. Читайте також на порталі "Коментарі" — чим Україні вигідні бої на Бєлгородщині – чи "Руський добровольчий корпус" входить до складу ЗСУ.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.