Головна Новини Світ Росія Для РФ більше не буде заборони ядерних випробувань: у Держдумі знову загрожують усьому світу
commentss НОВИНИ Всі новини

Для РФ більше не буде заборони ядерних випробувань: у Держдумі знову загрожують усьому світу

Спікер Держдуми РФ Володін анонсував швидкий вихід Москви із договору про заборону ядерних випробувань

6 жовтня 2023, 11:10
Поділіться публікацією:

Держдума РФ оперативно розгляне питання про відміну ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань після того, як президент РФ Володимир Путін заявив про можливість поновлення ядерних випробувань. Як передає портал "Коментарі", таку заяву зробив речник Держдуми РФ В'ячеслав Володін, пише "Reuters".

Для РФ більше не буде заборони ядерних випробувань: у Держдумі знову загрожують усьому світу

Спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін. Фото: із відкритих джерел

"На наступному засіданні ради Держдуми ми обов'язково обговоримо питання про відміну ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань", — заявив Володін.

Путін заявив 5 жовтня, що ядерна доктрина Росії не потребує оновлення, але він поки що не готовий сказати, чи потрібно Росії відновлювати ядерні випробування. Путін сказав, що Росії слід розглянути питання про відміну ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), оскільки США підписали його, але не ратифікували.

Як зазначає Reuters, слова Путіна, за якими пішли слова Володіна, вказують на те, що Росія, напевно, відкличе ратифікацію договору, який забороняє ядерні вибухи всім і скрізь.

Росія, яка успадкувала ядерну зброю Радянського Союзу, має найбільший у світі запас ядерних боєголовок.

Відновлення ядерних випробувань Росією, Сполученими Штатами або обома сторонами викличе глибоку дестабілізацію в момент, коли напруженість у відносинах між двома країнами вища, ніж будь-коли після Кубинської ракетної кризи 1962 року, зазначає Reuters.

За даними ООН, сьогодні у світі близько 12,5 тисячі одиниць ядерної зброї. Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) було прийнято у 1996 році. Його підписали 185 країн і ратифікували 170, включаючи три держави, які мають ядерну зброю: Францію, Росію та Великобританію.

Однак для набуття чинності Договір має бути підписаний та ратифікований 44 конкретними державами, які мають ядерні технології, вісім з яких ще не ратифікували: Китай, Єгипет, Індія, Іран, Ізраїль, КНДР, Пакистан та США.

Читайте також на порталі "Коментарі" – як розуміти валдайські заяви Путіна – чому диктатор недооцінює Захід.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини