Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Ескалація конфлікту на Донбасі може негативно відбитися на економіці Росії і послабити курс рубля, запевняє прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. При цьому Росія брязкає зброєю біля наших кордонів і обіцяє мало не кінець України, якщо на Донбасі почнуться загострення, сама ж загострюючи. Що стоїть за цими заявами та діями? Розібратися з цим питанням порталу "Коментарі" допомогли експерти.
Колаж: Д. Романюк/Comments.ua
Експерт Українського інституту політики Володимир Воля вважає, що якщо проти Росії будуть введені масштабні санкції, курс рубля може серйозно впасти.
"Але поки не видно, щоб готувалися саме такі санкції, — зазначає експерт. — Не знаю, що Пєсков мав на увазі. Можливо, просто красиво висловився, намагаючись підкреслити невигідність ескалації на Донбасі для Росії".
Що стосується масштабних провокаційних пересувань російських військ уздовж українського кордону, а також загострення на Донбасі, то цими провокаціями, на думку Володимира Волі, Кремль переслідує два завдання.
"Перше — це наслідки Анкоріджа (міста на Алясці, де в березні під час переговорів американські і китайські чиновники обмінялися різкими зауваженнями — ред.), Коли відбулася серйозна перепалка між США і Китаєм. Після цього стало зрозуміло, що у світі зараз два полюси — США і Китай. А Росія відійшла на другий план. Тому, брязкаючи зброєю уздовж українського кордону, РФ навмисне нагнітає атмосферу, створює напругу, в тому числі в європейському регіоні. Намагається продемонструвати, що РФ не на другому плані, що вона — важливий гравець світової політики, а не гравець другого плану", — пояснює експерт.
Друге завдання, що реалізується РФ — психологічний тиск на офіційний Київ з метою прийняття рішення про надання особливого статусу для ОРДЛО, вважає Володимир Воля. Фактично — виконання Мінських угод в трактуванні Росії. Коли безпекові моменти відходять на другий план, а на перший виходять амністія, особливий статус і вибори без передачі Україні контролю за кордоном.
"Мова йде про примус до "особливого статусу". Про продавлювання в ультимативному вигляді, за допомогою провокативних пересувань військ, російського варіанту світу на Донбасі, — зазначає експерт. — Не думаю, що можлива повномасштабна війна навіть на окремо взятому Донбасі — з прямою участю РФ. Це неможливо, як мінімум, до тих пір, поки Росія не запустить "Північний потік-2". Якщо конфлікт, незалежно від формату участі в ньому Росії, спалахне раніше, це буде рівнозначно тому, що РФ, вистріливши на Донбасі, вистрілить сама ж по недобудованому ПП-2 ".
Військовий оглядач, головний редактор "Апострофа" Денис Попович упевнений, що поки за цими діями росіян стоїть демонстрація військової могутності. А також попередження і вимога прислухатися до різних вимог РФ — як у форматі Донбаського врегулювання, так і в інших чутливих для Росії моментах.
"Падіння рубля в короткостроковій перспективі в РФ переживуть. Ставки підвищуються, а до чого це все призведе — покаже час. Він є, принаймні, до 19 квітня — до наступної зустрічі в Нормандському форматі. Далі — за ситуацією", — зазначає Денис Попович.
Раніше портал "Коментарі" писав, що може посилити конфлікт на Донбасі.
Новини