Головна Новини Світ Росія Історичне падіння рубля: Путін взявся заспокоювати росіян
commentss НОВИНИ Всі новини

Історичне падіння рубля: Путін взявся заспокоювати росіян

Путін заявив, що в РФ і в сусідніх країнах процеси непрості, але вони під контролем, все йде за планом»

сьогодні, 18:20
Поділіться публікацією:

 Російський диктатор Володимир Путін на пресконференції в Астані після завершення візиту до Казахстану запевнив, що ситуація з курсом рубля "загалом" знаходиться під контролем. Про це повідомляє Медуза.

Історичне падіння рубля: Путін взявся заспокоювати росіян

Володимир Путін (фото з відкритих джерел)

"Загалом, на мою думку, ситуація під контролем. І якихось підстав для паніки точно немає. Так, і в нашій країні, і в сусідніх процеси непрості, але вони під контролем, все йде за планом", – заявив Путін.

Він пояснив, що коливання рубля пов’язані з багатьма чинниками, серед яких платежі до бюджету та зміни цін на нафту. Крім того, він зазначив, що існують інструменти боротьби з інфляцією, які не передбачають підвищення ключової ставки, але остаточне рішення залишається за Центробанком.

Водночас економічна ситуація в Росії демонструє тривожні тенденції. Станом на 27 листопада курс долара зріс до 113 рублів, а євро – до 119 рублів. Востаннє такі показники спостерігалися у березні 2022 року. Однією з причин цього стало запровадження нового пакету санкцій США, які зокрема торкнулися "Газпромбанку" – одного з ключових джерел надходження валюти до країни.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що рубль падатиме і далі. Російський рубль продовжує стрімко девальвувати, починаючи з літа, а останній пакет санкцій США лише прискорив це падіння. Про ситуацію в ефірі Freedom розповіла керівниця санкційного напряму аналітичного центру Київської школи економіки (KSE Institute) Юлія Павицька.

За її словами, після запровадження нового пакету санкцій рубль увійшов у доволі круте піке. Центральний банк Росії заявив, що не втручатиметься у ринок для стабілізації курсу. Це, найімовірніше, шокова реакція на санкції, які зачепили не лише “Газпромбанк”, але й 50 інших банківських установ, залучених у міжнародну торгівлю, відзначила експерт.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини