Головна Новини Світ Росія Рубль падатиме і далі: хто йому дав підніжку і до чого це приведе
commentss НОВИНИ Всі новини

Рубль падатиме і далі: хто йому дав підніжку і до чого це приведе

В Росії продовжується стрімка девальвація рубля

сьогодні, 15:57
Поділіться публікацією:

Російський рубль продовжує стрімко девальвувати, починаючи з літа, а останній пакет санкцій США лише прискорив це падіння. Про ситуацію в ефірі Freedom розповіла керівниця санкційного напряму аналітичного центру Київської школи економіки (KSE Institute) Юлія Павицька.

Рубль падатиме і далі: хто йому дав підніжку і до чого це приведе

Падіння рубля

За її словами, після запровадження нового пакету санкцій рубль увійшов у доволі круте піке. Центральний банк Росії заявив, що не втручатиметься у ринок для стабілізації курсу. Це, найімовірніше, шокова реакція на санкції, які зачепили не лише “Газпромбанк”, але й 50 інших банківських установ, залучених у міжнародну торгівлю, відзначила експерт.

Вона підкреслила, що несподіване потрапляння “Газпромбанку” під санкції стало вагомим ударом, адже ця установа була важливою для енергетичного сектору та інших компонентів міжнародної торгівлі Росії.

Павицька прогнозує, що санкції ускладнять міжнародну торгівлю та скоротять приплив валюти до Російської Федерації. За її словами, важливо стежити, наскільки швидко Росія зможе адаптуватися, перебудувати канали розрахунків, імпорту та експорту для стабілізації ситуації. Однак Центральному банку дедалі складніше утримувати рубль через зростання інфляції та фіскальний тиск з боку уряду.

"Центральному банку дедалі складніше буде брати під контроль і утримувати рубль у нормальному стані з огляду на інфляцію, яка зростає і яку вони не можуть досі подолати. Також певне протистояння між Центральним банком та урядом в особі Міністерства фінансів та оборонного міністерства, які, навпаки, зацікавлені в продовженні рекордних фіскальних витрат із бюджету Російської Федерації”, — вважає експерт.

При цьому вона додала, що російська банківська система включає понад 300 установ, і не всі вони під санкціями. Але “Газпромбанк”, третій за величиною активів банк, відіграє ключову роль, тому його блокування істотно паралізує торгівлю та розрахунки.

Вона зазначила, що Росія, ймовірно, намагатиметься знайти обхідні шляхи для збереження торговельної активності, проте подальший санкційний тиск є необхідним.

На її думку, важливо, щоб нова адміністрація США продовжила цю динаміку, а ЄС та Велика Британія підтримали розширення санкцій на фінансовий сектор. Це суттєво ускладнить для Росії можливість обходити обмеження.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у РФ стрімко обвалився рубль.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини