Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Росія заявила у вівторок, 11 січня, що не налаштована оптимістично після першого раунду переговорів зі Сполученими Штатами щодо кризи в Україні і не допустить, щоб її вимоги щодо гарантій безпеки з боку Заходу довго розглядалися. Про це повідомляє Reuters.
Заступник держсекретаря США Венді Шерман і заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков беруть участь у переговорах із безпеки у Представництві США у Женеві - Reuters
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що понеділкові переговори в Женеві пройшли відкрито, предметно і прямо, але Росію цікавлять лише результати.
Росія підштовхнула Захід до столу переговорів, згрупувавши війська біля кордону України, оскільки вона висуває набір далекосяжних вимог, які не дозволять Україні приєднатися до НАТО.
Вашингтон заявив, що не може прийняти ці вимоги, хоча він готовий задіяти інші аспекти пропозицій Росії, обговорюючи розгортання ракет або обмеження розміру військових навчань.
Пєсков сказав, що ситуація стане зрозумілішою після двох наступних раундів переговорів, які Росія має провести цього тижня — з НАТО в Брюсселі 12 січня і з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Відні 13 січня.
Після першої сесії переговорів у Женеві російські та американські переговорники не вирішили свої розбіжності.
Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков заявив, що обидві сторони мають "в певному сенсі протилежні погляди". Він сказав журналістам: "Для нас є абсолютно обов’язковим зробити так, щоб Україна ніколи, ніколи, ніколи не стала членом НАТО".
Президент США Джо Байден у двох розмовах минулого місяця попередив Путіна, що будь-яка нова російська агресія призведе до серйозних економічних витрат у вигляді безпрецедентних санкцій. Путін відповів, що такі кроки будуть колосальною помилкою і призведуть до повного розриву відносин.
Як повідомляли раніше "Коментарі", США заявляють про відсутність прориву переговорах з Росією щодо кризи на кордоні з Україною.
Новини