Головна Новини Світ Росія Не лише Україна: Кремль знайшов країну, яка отримає «нелегітимного» президента
commentss НОВИНИ Всі новини

Не лише Україна: Кремль знайшов країну, яка отримає «нелегітимного» президента

У Кремлі наполягають на тому, що проросійський кандидат має бути допущений до виборів у Румунії

11 березня 2025, 12:21
Поділіться публікацією:

Кремль спростував заяви західних ЗМІ про зв'язки з кандидатом у президенти Румунії Келіном Джорджеску, що нібито є, і назвав його недопуск до виборів порушенням демократичних принципів. Зокрема, про це заявив речник російського диктатора Дмитро Пєсков.

Не лише Україна: Кремль знайшов країну, яка отримає «нелегітимного» президента

Дмитро Пєсков

"Це — зневажання всіх норм демократії в центрі Європи. Будь-які вибори, які відбудуться без нього, будуть нелегітимними", — заявив Пєсков.

Крім того, представник Кремля відкинув звинувачення у зв'язках Джорджеску з Росією, назвавши їх "абсолютно безпідставними і такими, що не мають жодного сенсу".

При цьому відомо, що проросійський кандидат Келін Джорджеску переміг у першому турі президентських виборів, що відбулися 24 листопада 2024 року. Національне виборче бюро визнало підсумки голосування, проте перед другим туром, який мав відбутися 8 листопада, Конституційний суд Румунії анулював результати, посилаючись на суттєві порушення виборчого процесу.

Нові вибори призначено на 4 травня, а можливий другий тур заплановано на 18 травня. Проте Національне виборче бюро не допустило Джорджеску до участі. Він уже заявив, що має намір оскаржити це рішення у суді.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав , що ЦВК Румунії не допустив проросійського політика Келіна Джорджеску до президентських виборів, які відбудуться у травні. Після оголошення відповідного рішення прихильники кандидата, які перебували перед будівлею ЦВК, розпочали заворушення. У ситуацію втрутилася поліція. Сам Келін Джорджеску заявив, що це рішення – це "продовження державного перевороту, здійснене 6 грудня". Як відомо, Келін Джорджеску раніше виграв перший тур, результати якого скасував суд, звинувативши політика у зв'язках із Росією.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини