Рубрики
МЕНЮ
Vitalii Rozkariaka
Останні кілька днів світова спільнота активно обговорює питання виключення Російської Федерації з Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй. Ситуація склалася досить складною, адже РФ була однією з провідних наддержав, чий голос в організації завжди мав велике значення. Завданням дипломатів та послів на сьогоднішній день є пошук рішення, яке завдасть ООН мінімальної шкоди.
фото тематичне, з відкритих джерел
У той час, як "легіони юристів" шукають вихід із ситуації, низка російських ЗМІ вже встигла написати, що ООН може не пережити війну в Україні, адже виключення РФ з організації, по суті, стане початком кінця для Ради Безпеки.
Подібні припущення, зазначають міжнародні експерти, мають право на життя, адже вони мають частку правди. Справа в тому, що Рада Безпеки ООН була створена для захисту інтересів країн, які перемогли у Другій світовій війні та мають ядерну зброю. У статуті ООН, як не дивно, відсутній поетапний опис процедури по виключенню країн зі списку членів, тому з юридичної точки зору позбавити Росію права на вето практично неможливо.
Незважаючи на наявність величезної кількості підводного каміння, кажуть в ООН, вихід знайти можна. Так, на одному із засідань було порушено питання про те, що, по суті, членом організації за документами є Союз Радянських Соціалістичних Республік. Після розпаду СРСР Єльцин направив до ООН листа, в якому попросив вважати РФ правонаступником імперії, доля якої не склалася. Даному питанню не було приділено належної уваги, Росія посіла місце СРСР без проведення належного голосування, в якому мала взяти участь, як мінімум, третина членів Генеральної Асамблеї.
Таким чином виходить, що відсутність протоколу голосування про зміну СРСР на РФ можна використати, щоб визнати членство Росії в ООН недійсним.
Нагадаємо , раніше наше видання повідомляло, що у Польщі можуть змусити біженців платити за "безкоштовне" житло.
Новини