Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Росія висунула свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі 30 союзникам НАТО в середу, 12 січня, але наполягала, що це не ультиматуми після інтенсивних переговорів зі Сполученими Штатами в Женеві. Про це повідомляє Reuters.
Заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час Ради НАТО-Росія в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі - Reuters
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прийняв у штабі союзників заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Грушка, щоб спробувати послабити найгіршу напруженість між Сходом і Заходом з часів холодної війни через скупчення Росією військ біля кордону з Україною.
Москва відкинула занепокоєння, висловлене Сполученими Штатами, що вони, можливо, планують вторгнення на свого сусіда, і речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що навчання з бойової стрільби на кордоні з Україною не пов’язані з переговорами з НАТО.
Але він сказав, що пан'європейська безпека перебуває в критичній точці, і Заходу потрібно відповісти на занепокоєння Росії щодо діяльності НАТО в колишніх комуністичних країнах, які він вважає своїм заднім двором.
Союзники по НАТО стверджують, що переговори, найбільш гучна спроба Альянсу перетворити потенційний конфлікт навколо України на політичний процес, відбуваються через агресію Росії, а не навпаки.
Дипломати НАТО кажуть, що західний альянс вважатиме успіхом, якщо Росія погодиться на подальші переговори. Союзники готові вести переговори з Москвою про підвищення відкритості щодо військових навчань та уникнення випадкових зіткнень, які можуть спричинити конфлікт, а також про контроль над озброєннями щодо ракет у Європі.
Але союзники по НАТО кажуть, що багато вимог Росії, викладені в двох проектах договорів у грудні, є неприйнятними, включаючи заклики скоротити діяльність альянсу до рівня 1990-х років і обіцянки не приймати нових членів.
Грушко, колишній посол Росії в НАТО, заявив, що Росія хоче уникнути конфронтації. Його безпосередній колега заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков, який провів переговори зі Сполученими Штатами в Женеві, але не був у Брюсселі, заявив, що Україні ніколи не можна дозволяти вступити до НАТО.
НАТО не має серед найближчих планів прийнятття України в альянс, але каже, що Росія не може диктувати свої правила.
Переговори продовжаться цього тижня у Відні в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), більш широкому органі, де представлені Росія, Сполучені Штати та європейці.
"Наша головна мета, в принципі, — налагодити діалог. Я думаю, що варто окремо відзначити, що цього тижня переговорів як таких немає", — сказав посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер.
Як повідомляли раніше "Коментарі", Прибалтика веде переговори щодо збільшення військ НАТО на своїй території.
Новини