Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
Біля резиденції президента Росії Володимира Путіна в Ново-Огарьово (Московська область) виявили секретне будівництво цілого комплексу будівель вартістю до 50 мільярдів рублів. Там нібито заплановано будівництво "режимних об'єктів", серед яких льодовий стадіон, лікувальний центр і готель-пансіонат. Навіщо усе це господареві Кремля, розслідування про палаци якого недавно наробили чимало галасу? Чи може в РФ статися бунт — безглуздий і нещадний — населення, яке зубожіє, проти влади, що "жирує"?
Володимир Путін. Фото: mbk-news.appspot.com
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко міркує таким чином: "Судячи з того, яким чином Путін останнім часом працює (більше з бункера, ніж у контакті з людьми), його багато чого турбує. Він досвідчений керівник, бачить, які зміни відбуваються в різних країнах. Та ж Куба. Йшли одним шляхом, потім виявилося, що йшли не туди, виникла революційна ситуація. Розуміє Путін і те, що рейтинг його впав, що ситуація непроста. Економіки немає, соціалки немає. Він шукає можливість нової короткої переможної війни. Але такої можливості поки немає".
Тим часом, підкреслює Ігор Романенко, роздратування в російському суспільстві наростає. А тут ще й недавнє розслідування команди Навального про палац Путіна в Геленджику.
Ігор Романенко нагадує, що той же Гітлер теж будував бункери, в тому числі комфортні, але це йому не допомогло.
"Не факт, що допоможе і Путіну, якщо народ зовсім розлютиться, — зазначає генерал. — А російська влада, у порівнянні з тими ж ОАЕ, Катаром, Туреччиною, які також мають ресурс від нафти й газу, куди меншу частину отриманих коштів розподіляє на населення. Це особливо гостро відчувається зараз, у період тривалої коронакризи, та ще й при новій хвилі, яка накриває РФ. Тому Путіну є чому хвилюватися і чого побоюватися. Він, можливо, вибудовує собі новий притулок. Тепер вже офіційно за державні кошти, а не як було в Геленджику".
Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов підкреслює, що такі гігантські й дорогі проєкти — один зі способів Путіна "нагодувати" еліту, своє оточення.
Але бунту в РФ найближчим часом, швидше за все, не бути, вважає експерт.
За словами експерта, у Путіна для запобігання масовим заворушенням вироблена певна система.
"Будь-який чиновник може красти, скільки хоче, але якщо за ним прийшли "від держави", ніхто його не відмаже. Держава виконує роль каральної машини й цим показує простому росіянину, що справедливість ніби є. Так дають можливість населенню "спустити пар". Якщо якась "буза" в плані невдоволення діями влади — знаходять сакральну жертву і карають її у всіх на очах. У підсумку виходить, що цар хороший, а бояри погані. Тому чекати бунту безглуздо", — резюмує Олег Жданов.
Нагадаємо, що, за словами прессекретаря президента РФ Володимира Путіна Дмитра Пєскова, у Кремлі все ще чекають від української влади конкретних пропозицій щодо зустрічі лідерів двох країн.
Новини