Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
На саміті БРІКС в Казані, Росія намагається просунути ідею створення антизахідної коаліції та альтернативної фінансової системи, щоб похитнути позиції долара. Однак ключові країни блоку — Китай, Індія, Бразилія та ПАР — не підтримали ідею російського диктатора Володимира Путіна.
Російський диктатор Володимир Путін. Фото: Reuters
Путін прагне запропонувати колегам по БРІКС альтернативу західній системі міжнародних платежів, яка дозволила б проводити фінансові операції, оминаючи долар. Путін аргументує це тим, що долар втрачає свою цінність через санкційну політику США та невдовзі "скукожиться". Як наслідок Росія пропонує об'єднати банки та центробанки країн БРІКС у єдину систему платежів, що, на думку Кремля, дозволило б послабити залежність від американської валюти.
Однак на зустрічі міністрів фінансів та голів Центробанків БРІКС в Москві ініціативу Путіна фактично проігнорували. Китай, Індія та ПАР надіслали на цю подію лише молодших чиновників замість міністрів, що сигналізує про їхню незацікавленість в антизахідній риториці Кремля.
Індія не хоче перетворювати БРІКС на антиамериканську організацію, де домінували б Росія та Китай. Крім того, Нью-Делі виступає проти розширення блоку, у який хочуть долучитись країни, які знаходяться в міжнародній ізоляції, такі як М'янма або Афганістан. Навіть Китай, який є найбільшим торговим партнером Росії після початку війни в Україні, вважає ідею Путіна про глобальну фінансову систему надто амбітною.
Як вказує директор Центру європейських досліджень Китайського народного університету, інші країни БРІКС не перебувають під санкціями Заходу, тому не мають прямої мотивації переглядати світовий фінансовий порядок.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про заяву Путіна, який сказав, що Росія не "молодший партнер" Китаю, однак реальність виявилась іншою.
Також "Коментарі" писали, що в ООН відреагували на критику МЗС України щодо візиту генсека Антоніу Гутерреша на саміт БРІКС в Росію.
Новини