Головна Новини Світ Росія Путін став умовно рукопотисним: чи наблизить обмін ув’язненими переговори по Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін став умовно рукопотисним: чи наблизить обмін ув’язненими переговори по Україні

Путін продемонстрував Заходу готовність до переговорів, але без зміни позиції Кремля щодо війни в Україні

2 серпня 2024, 10:00
Поділіться публікацією:

Своїм великим обміном ув’язненими кремлівський диктатор Володимир Путін підіграв демократам, втім помилково вважати, що він ставить на Камілу Гарріс, він ставить на хаос, вважає політолог Вадим Денисенко. За його словами, цей обмін стане приводом для Дональда Трампа атакувати Білий дім.

Путін став умовно рукопотисним: чи наблизить обмін ув’язненими переговори по Україні

Володимир Путін

Більше того, відзначає експерт, тепер Путін став умовно рукопотиснутим, попри заяви Байдена, що йому нема про що говорити з ним.

"При цьому, в Росії заспівали пісню "русскіє своїх нє бросают", що вигідно Путіну. Тобто Путін взагалі не втратив нічого. Він показав Заходу готовність до переговорів, але при цьому не продемонстрував ніяких бажань змінювати свій "мирний" ультиматум по Україні", — відзначив Денисенко.

Окрім того, експерт звернув увагу на те, що у всьому цьому процесі був відсутній Китай, який шукає своє місце у геополітичній грі. За його словами, тепер Кремль чітко продемонстрував Пекіну, що може самостійно грати в політичні ігри без посередників.

"Простіше кажучи, Кремль в черговий раз (після загравань з КНДР і наступу на китайські "позиції" в Африці) показує Пекіну свою політичну незалежність. Це якщо коротко про улюблену тезу багатьох про те, що Росія- васал Китаю", — підкреслив політолог.

Втім, говорить Денисенко, обмін ув’язненими поки не виглядає прелюдією до результативних переговорів по Україні. Виходячи з концепції "хаотизаціі американської політики" Путіну потрібно водити за ніс адміністрацію Байдена, а потім і Трампа, аби змусити почати діалог з Росією. Для Путіна головне завдання — повернення до діалогу. І діалог зараз це найголовніша ціль Путіна, відзначив експерт.

"Яка вірогідність заморозки конфлікту в цьому році (на початку наступного)? Є дві прямо протилежні концепції. Одна передбачає можливість цієї заморозки. Друга, виходячи з плану Помпео, передбачає війну ще рік-два. За цей час в Росії остаточно будуть знищені (завдяки ЗСУ) радянські запаси танків, БМП та літаків, а відтак, в перспективі до 5-7 років, як мінімум, Росія фізично не матиме можливість загрожувати НАТО. Вірогідність другого сценарію зараз виглядає більш вірогідно, особливо зважаючи на те, що Путін сам себе загнав у пастку і не може радикально знизити свої вимоги", — відзначає Денисенко.

На його думку, ідеальний сценарій для США — максимальне ослаблення РФ з розворотом в сторону Заходу, відрив від Китаю. А от для КНР, додає експерт, ідеальний сценарій ослаблення РФ і максимальна привʼязка до Китаю. В той же час, говорить Денисенко, Росія не має технологічної спроможності без США або КНР будувати сильну регіональну державу в перспективі 10-15 років. За таких обставин Путіну вкрай важливо було б зупиняти війну зараз і пробувати загравати з Пекіном і Вашингтоном одночасно, але виглядає так, що він явно не готовий до серйозних поступок. І головна причина — це визнати, що Росія не третій полюс світу, додав політолог.

"Щодо України, то ми маємо розуміти: Путін хоче повторити на нашій території історію кінця XVIii століття, яка відома як три розділи Польщі. Але тоді це вдалося зробити, перш за все через міжнародну коаліцію по підтримці цього процесу. Зараз наша головна дипломатична задача — не дати можливості сформувати навіть натяки на таку коаліцію. Якщо хтось вважає, що це неможливо, той глибоко помиляється", — підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що між Заходом та Росією пройшов великий обмін ув’язненими. Військові вважають, що таким чином Путін продемонстрував всьому світу, що своїх не кидає.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини