Головна Новини Світ Росія Російські еліти перелякалася, бо Трамп поступово стає проукраїнським
commentss НОВИНИ Всі новини

Російські еліти перелякалася, бо Трамп поступово стає проукраїнським

У Москві бояться, що Трамп поступово стає проукраїнським

2 травня 2025, 21:02
Поділіться публікацією:

 У Москві виник кіпіш через те, що після підписання угоди про природні ресурси між Києвом і Вашингтоном нова адміністрація США може зайняти більш проукраїнську позицію. Про це повідомляє The Washington Post (WP).

 Російські еліти перелякалася, бо Трамп поступово стає проукраїнським

Російський Кремль (фото з відкритих джерел)

За інформацією видання, на початку своєї політичної діяльності Дональд Трамп демонстрував позицію, що радше відповідала інтересам Росії. Проте останнім часом риторика зі сторони американської адміністрації помітно змінилася, і нова угода між Україною та США викликала серйозну стурбованість у Москві.

На публічному рівні російські депутати активно виступають з критикою цієї угоди, називаючи її "черговим кроком до колонізації України". Водночас за зачиненими дверима у владних колах Росії зростає тривога: потепління у відносинах між Україною і США може перекрити Кремлю можливість домогтися вигідного для себе мирного договору.

"Ця угода погіршує становище Росії. Усунуто одну з ключових причин напруги між Трампом і Зеленським", — зазначив політолог Сергій Марков, близький до Кремля.

Хоча документ, підписаний у середу, має лише рамковий характер і не містить конкретних гарантій безпеки для України, за словами Маркова, він символізує взяття США певних зобов’язань щодо захисту України, оскільки "США стають фактичним власником" українських ресурсів.

The Washington Post підкреслює, що до цього моменту Росія мала перевагу в мирних переговорах, особливо після конфлікту між Трампом і Зеленським під час зустрічі в Білому домі. Тепер же, на тлі економічних труднощів, у російській верхівці зростає занепокоєння, що війна може затягнутися.

За словами одного з російських чиновників, тиск на Володимира Путіна посилився — від нього очікують принаймні зовнішньої готовності до компромісів.

"Він розуміє, що має бути більш відкритим до співпраці. Інакше законопроєкт Грема стане для Росії потужним ударом", — сказав чиновник, маючи на увазі американську ініціативу щодо запровадження 500-відсоткового мита на імпорт товарів із країн, які купують російську нафту.

Як зазначає видання, серед російської еліти немає єдності: частина чиновників вважає, що економічні труднощі вимагають поступок США, інші ж переконані, що потрібно продовжувати воєнні дії, поки зберігається військова перевага і поки Європа не спроможна компенсувати Україні нестачу американської підтримки.

На думку Сергія Маркова, зближення між США й Україною, зокрема підписання угоди про природні ресурси, збільшує ймовірність того, що Росія активізує бойові дії для здобуття кращих позицій перед можливими переговорами.

"Якщо Росія досягне військових успіхів навесні, влітку та восени, Захід буде схильніший до поступок, і ймовірність мирної угоди зросте. Росія не може погодитися на перемир’я, яке дозволить Україні переозброїтися і провести нову мобілізацію", — пояснив він.

Інший російський експерт, пов’язаний з дипломатичними колами, додав, що небажання Кремля зараз іти на мирні домовленості може змусити США повністю відновити обсяги військової допомоги Україні, як це було за часів Байдена.

"Якщо Трамп відчує, що його намагаються обманути або затягнути процес без вигідної пропозиції, він цілком може ухвалити рішення про посилення військової підтримки України", — зазначив він.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, як Трамп буде виправляти переговорний провал ВіткоффаНещодавно оголошена угода між США та Україною про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин навряд чи змінить негативне ставлення російського диктатора Володимира Путіна до "мирного плану" Дональда Трампа. Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела у Білому домі.

 Попри те, що адміністрація Трампа представила домовленість як важливу стратегічну подію, у Білому домі поки що немає єдності щодо подальших кроків. За словами двох обізнаних співрозмовників видання, які говорили на умовах анонімності, у Вашингтоні все ще не дійшли згоди, як саме варто реагувати на подальші дії Москви. Зокрема, розглядається варіант із посиленням тиску на Кремль — хоча сам Трамп, як і раніше, не виявляє готовності йти цим шляхом.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини