Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров нібито перебуває у комі. На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), смерть Кадирова може призвести до дестабілізації у Чечні та стати серйозним ударом по режиму Путіна. Чи справді смерть Кадирова може стати для Кремля серйозною проблемою? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Путін та Кадиров. Фото: з відкритих джерел
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський вважає малоймовірним, що смерть Кадирова може стати тією самою горезвісною соломинкою, яка ламає спину верблюду.
По-перше, пояснює він, найімовірніше, враховуючи той факт, що Кадиров вже давно має проблеми зі здоров'ям, він обрав собі наступника. По-друге, у Чечні дуже сильні традиції сім'ї, тому навряд чи знайдеться хтось із членів сім'ї, хто не погодиться на рішення Кадирова і спробує захопити владу.
Не кажучи вже про те, акцентує він, що таке призначення може спричинити політичну кризу в регіоні, яка дуже швидко перейде у гарячу фазу. Тож розраховувати на такий розвиток подій не доводиться, упевнений експерт.
Але водночас сам факт смерті Кадирова стане позитивним явищем, і Україна зможе отримати деякі преференції від цього, підсумовує Денис Гороховський.
Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розмірковує так:
На думку експерта, якщо Кадирова не стане – і в Чечні розпочнеться дестабілізація у контексті того, що противники родини Кадирова, які зазнавали насильства з боку цих місцевих царків, навіть змушені були виїхати (а таких сотні тисяч), вирішать порушити тему кровної помсти – є можливість відкриття нового фронту, вже у Росії. І це може виявитися для Путіна гіршим, ніж удар у спину, гіршим, ніж пригожинський бунт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — якою є ймовірність реформування Ради безпеки ООН – до чого це призведе.
Новини