Головна Новини Світ Росія Що відбудеться в РФ, якщо Кадирова не стане – чи варто переживати Путіну
commentss НОВИНИ Всі новини

Що відбудеться в РФ, якщо Кадирова не стане – чи варто переживати Путіну

Сам факт смерті Кадирова стане позитивом для України

18 вересня 2023, 16:30
Поділіться публікацією:

Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров нібито перебуває у комі. На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), смерть Кадирова може призвести до дестабілізації у Чечні та стати серйозним ударом по режиму Путіна. Чи справді смерть Кадирова може стати для Кремля серйозною проблемою? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

Що відбудеться в РФ, якщо Кадирова не стане – чи варто переживати Путіну

Путін та Кадиров. Фото: з відкритих джерел

У Чечні дуже сильні традиції сім'ї

Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський вважає малоймовірним, що смерть Кадирова може стати тією самою горезвісною соломинкою, яка ламає спину верблюду.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


"Звичайно, це досить сильно вплине на внутрішню ситуацію в країні, створить тимчасову нестабільність. Але лише тимчасову", – зазначає експерт.

По-перше, пояснює він, найімовірніше, враховуючи той факт, що Кадиров вже давно має проблеми зі здоров'ям, він обрав собі наступника. По-друге, у Чечні дуже сильні традиції сім'ї, тому навряд чи знайдеться хтось із членів сім'ї, хто не погодиться на рішення Кадирова і спробує захопити владу.

"Зрозуміло, що Кремль підтримає кандидатуру, яку вибрав сам Кадиров. Але, якщо припустити, що він спробує призначити когось поза сім'єю Кадирових, то слід пам'ятати, що всі ключові посади в регіоні обіймають саме родичі Кадирова. Вони просто не дадуть працювати іншій людині", – пояснює Денис Гороховський.

Не кажучи вже про те, акцентує він, що таке призначення може спричинити політичну кризу в регіоні, яка дуже швидко перейде у гарячу фазу. Тож розраховувати на такий розвиток подій не доводиться, упевнений експерт.

Але водночас сам факт смерті Кадирова стане позитивним явищем, і Україна зможе отримати деякі преференції від цього, підсумовує Денис Гороховський.

Путіну не вдасться втихомирити ситуацію в Чечні

Директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала розмірковує так:

"Навіть розмови про ймовірну смерть Кадирова ведуть до дестабілізації у самій РФ. Фактор Чечні завжди грав важливу роль у контексті стримування протестних настроїв. Це була своєрідна страшилка. Мовляв, грізний Рамзан Кадиров прийде – порядок наведе. Хто спробує виступати проти Путіна – матиме справу з кадировцями. І це працювало. Навіть в Україні на самому початку, у перші місяці широкомасштабної агресії".

На думку експерта, якщо Кадирова не стане – і в Чечні розпочнеться дестабілізація у контексті того, що противники родини Кадирова, які зазнавали насильства з боку цих місцевих царків, навіть змушені були виїхати (а таких сотні тисяч), вирішать порушити тему кровної помсти – є можливість відкриття нового фронту, вже у Росії. І це може виявитися для Путіна гіршим, ніж удар у спину, гіршим, ніж пригожинський бунт.

"У разі, якщо смерть Кадирова підтвердиться, складно уявити, як Путін зможе втихомирити ситуацію в Чечні – вважає Віталій Бала. – А кровників у родини Кадирових вистачає".

Читайте також на порталі "Коментарі" — якою є ймовірність реформування Ради безпеки ООН – до чого це призведе.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!