Головна Новини Світ Росія Слідом за нафтою Росія створює тіньовий флот: чим торгуватиме в обхід санкцій
commentss НОВИНИ Всі новини

Слідом за нафтою Росія створює тіньовий флот: чим торгуватиме в обхід санкцій

За інформацією Bloomberg, слідом за нафтою Росія створює тіньовий флот для експорту зрідженого газу

27 червня 2024, 14:47 comments1957
Поділіться публікацією:

Протягом кількох місяців, що послідували за вторгненням в Україну і введеними у відповідь каральними обмеженнями Заходу, Росія накопичила тіньовий флот для перевезення своєї нафти по всьому світу. Зараз з'являється все більше свідчень того, що Москва почала робити те саме щодо зрідженого природного газу. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".

Слідом за нафтою Росія створює тіньовий флот: чим торгуватиме в обхід санкцій

Росія створює тіньовий флот для експорту газу. Фото: Getty Images

Як зазначає агентство, газ є ключем до планів Кремля щодо збільшення експорту, поповнення державної скарбниці та фінансування його військової машини, але для цього потрібна велика частка світового ринку ЗПГ, тепер коли колись прибуткову європейську трубопровідну торгівлю практично припинено.

На сьогоднішній день планам розширення перешкоджають санкції США, які не дозволяють іноземним компаніям входити до Арктики та припиняють постачання спеціалізованих криголамів, які життєво необхідні для досягнення арктичних об'єктів.

Нові європейські обмеження, що вводяться наступного року і обмежують доступ до портів, ще більше ускладнюють нинішній ланцюжок поставок.

За даними глобальної бази даних судноплавства Equasis, за останні три місяці право власності, як мінімум, на вісім судів було передано маловідомим компаніям у Дубаї. Чотири судна мають льодовий клас і вже отримали дозвіл Москви на прохід через російські арктичні води цього літа.

Надохолоджене паливо вимагає більш технічно досвідчених екіпажів і складніших технологій, тому судів стає менше, що полегшує їхнє відстеження за допомогою супутникових даних. У той час як у водах світу курсують 7500 нафтових танкерів різних розмірів, флот ЗПГ не перевищує однієї десятої від цієї кількості.

Перевалка – або переміщення палива з одного судна на інше – може здійснюватися у відкритій воді для нафти та є поширеним засобом маскування її походження. Для ЗПГ це набагато складніше, тому Росія досі використовувала європейські порти для маневру, хоча посилення європейських обмежень означає, що з березня наступного року це буде неможливим.

Росія, яка є четвертим за величиною експортером ЗПГ, має всі підстави продовжувати пошук альтернативних маршрутів виходу на ринок. США ввели окремі санкції, щоб запобігти початку експорту з "Арктік ЗПГ 2", нового об'єкта, розробленого "Новатеком", найбільшим експортером ЗПГ у Росії.

Паралельний флот міг би обійти обмеження і став би ударом по ключовій області, де західні санкції мали негайний і відчутний вплив, полегшивши Москві підтримку своєї економіки під час війни.

"Не дивно, що Росія вдається до створення тіньового флоту ЗПГ так само, як вона створила тіньовий нафтовий флот, щоб обійти ціновий ліміт G7 та ЄС на експорт російської нафти", — зазначила старший науковий співробітник Європейської ради з питань експорту нафти Агата Демаре.

Читайте також на порталі "Коментарі" — прибутки від нафти та газу РФ зростуть на 50%: чому не спрацьовують санкції.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини