Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
Україна наполягає на створенні саме спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії. Про це у коментарі Голосу Америки у Нью-Йорку повідомила Леся Забуранна, народна депутатка та членкиня робочої групи щодо з опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу для Росії, пишуть "Коментарі".
Київ сподівається у травні отримати погоджений текст резолюції щодо створення спецтрибуналу
Останнім часом низка ключових країн-партнерів, зокрема Сполучені Штати, висловили свою підтримку цьому питанню. Проте у країн-партнерів немає спільної позиції щодо того, яким саме має бути цей спеціальний механізм, що має притягнути до відповідальності найвище керівництво Росії за агресію проти України. Хоча низка країн наголошують на створенні так званого "гібридного трибуналу" (коли створюється судовий орган в рамках правової системи України) Забуранна визнає, що саме довкола цього питання зараз точаться найбільші дискусії. Україна наполягає на необхідності "створення не гібридної моделі, а спеціального міжнародного трибуналу".
Також вона наголосила, що трибунал має бути не внутрішнім питанням України, а відповіддю цивілізованого світу на агресію та "настання відповідальності". Що того, коли питання формату майбутньої інституції буде фіналізоване, Забуранна повідомила: зараз над текстом майбутньої резолюції ООН, яка і дасть старт створенню трибуналу, працює координаційна група. Останнє засідання було у кінці березня, наступне буде 12 травня.
Нагадаємо, "Коментарі" писали скільки держав підтримують спецтрибунал для Путіна.
Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що уже немолодий і хворий президент РФ Володимир Путін може й не дочекатися міжнародного суду за свої воєнні злочини, або втекти, бо створення трибуналу – тривалий процес.
Читайте також на шпальтах "Коментарів" — трибунал, удавка, знищення, — в ОП розповіли про майбутнє "русского міра".
Новини