Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
З кінця квітня – початку травня на російських нафтопереробних заводах після деякої паузи відновилася "бавовна". Про що це може свідчити? Чи дійсно США зняли заборону на удари ЗСУ по НПЗ РФ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питання, вивчивши думки експертів.
Удари по російським НПЗ. Фото: з відкритих джерел
Полковник ЗСУ в запасі, військовий льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан в ефірі "24 каналу" заявив, що українські спецслужби продовжили свою роботу.
За словами експерта, такі атаки завдають шкоди російській воєнній економіці, її вуглеводневій галузі, яка постачає російській армії паливо, а також наповнює бюджет країни-агресора.
Експерт наголосив, що для того, щоб в Росії зникло паливо, необхідно вивести з ладу всі її свердловини і заводи. Хоча до цього ще далеко, ефект від ударів вже є – в тому числі, в РФ зросли ціни на дизель та бензин.
Військовий експерт Іван Ступак в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що Україну ніщо не стримує у знищенні російської нафтопереробної галузі. Він нагадав, що ще декілька тижнів тому американські посадовці дуже наполегливо просили Україну зовсім не бити по російських НПЗ.
Він стверджує, що Рязанський нафтопереробний завод, який атакували безпілотники, забезпечує Москву та Московську область бензином та дизельним пальним.
Ступак зауважив, наразі 20% нафтопереробної галузі виведено з роботи або знищено, або пошкоджено. Тобто або повністю не працює, або працює в аварійному режимі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у РФ заявили про атаку дронів на НПЗ: що відомо.
Новини