Головна Новини Світ Росія Стало відомо, які ще території Росії Путін може віддати Китаю
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, які ще території Росії Путін може віддати Китаю

Росія готова передавати під контроль Китаю нові території в обмін на економічну допомогу, відзначив політолог Вадим Денисенко

19 червня 2024, 12:24
Поділіться публікацією:

Є кілька речей, які вже частково можна складати в пазл "економіка РФ", відзначає політолог Вадим Денисенко. Згідно з даними російського мінфіна, субсидії нафтопереробній галузі вже зараз складають 1.7% ВВП. Простіше кажучи, галузь із донора бюджету все більше стає реципієнтом бюджету.

Стало відомо, які ще території Росії Путін може віддати Китаю

Китай і Росія

Другий аспект, який важливо відслідковувати, але попри рекордні поставки нафти до Піднебесної, торгове сальдо Росія — Китай прямує до мінусової позначки. Тобто, каже Денисенко, торгова модель нафта в обмін на автомобілі та обладнання + невтручання в війну стає якщо не збитковою, то низькомаржинальною для РФ.

Окрім того, Денисенко відзначає, що абсолютно непомічено пройшла, де-факто, передача частина російської території Китаю, яка дозволили отримати Пекіну прямий доступ до Японського моря через річку Туманная, де проходить російсько-корейський кордон.

"Китай отримав прямий доступ до цього проходу без особливих обмежень і це, судячи з усього, оплата рахунків, виставлених Путіну під час візиту в Пекін. Ми маємо зрозуміти одну важливу річ: Путіну відступати майже нікуди: далі лише передача територій для інфраструктурних проектів Китаю на північному морському шляху. Зверніть увагу, що все це відбувається на фоні санкцій США проти Новатека та його можливостей по будівництву танкерів для СПГ (ці санкції у нас чомусь практично не помітили)" — говорить Денисенко.

За його словами, заява Путіна про його мирний план, є обрубанням шляхів для відступу йому самому і його оточенню. Але важливо наголосити , головний реципієнт цієї заяви — Пекін, який хоче зіграти в миротворця. Путін доніс перш за все Сі, що його червона лінія і єдина можливість залишатися субʼєктним — це продовження війни.

"Путін розуміє, що Пекін не готовий до різких кроків по зменшенню закупівель російської сировини, в той же час головне завдання, яке поставив перед собою Путін — насичення ВПК новими станками багато в чому виконано. Тому він має певний люфт в часі. На що цей люфт він спробує використати? Перш за все на створення складних систем противаг, де в нього будуть точки впливу на КНР через треті країни. Саме тому Росія така активна в Африці. І саме з цим повʼязаний візит Путіна в Північну Корею. Це все неочевидні кроки, але це питання виживання режиму Путіна", — говорить Денисенко.

Окрім того, на його думку, Путін розуміє, що його головне завдання не допустити домовленостей Китай-США до виборів в Штатах, вірогідність такої домовленості невелика, але все ж існує.

"Паралельно, якщо ніякої угоди не буде, в нього є точно є час до початку наступного року. За цей час йому потрібно вибудувати модель стосунків з Китаєм, яка передбачатиме пролонгування статус-кво хоча б на рік. Його єдина стратегія на сьогодні — тягнути час", — підкреслив Денисенко.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ збирається піти на територіальні поступки РФ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини