Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Є кілька речей, які вже частково можна складати в пазл "економіка РФ", відзначає політолог Вадим Денисенко. Згідно з даними російського мінфіна, субсидії нафтопереробній галузі вже зараз складають 1.7% ВВП. Простіше кажучи, галузь із донора бюджету все більше стає реципієнтом бюджету.
Китай і Росія
Другий аспект, який важливо відслідковувати, але попри рекордні поставки нафти до Піднебесної, торгове сальдо Росія — Китай прямує до мінусової позначки. Тобто, каже Денисенко, торгова модель нафта в обмін на автомобілі та обладнання + невтручання в війну стає якщо не збитковою, то низькомаржинальною для РФ.
Окрім того, Денисенко відзначає, що абсолютно непомічено пройшла, де-факто, передача частина російської території Китаю, яка дозволили отримати Пекіну прямий доступ до Японського моря через річку Туманная, де проходить російсько-корейський кордон.
За його словами, заява Путіна про його мирний план, є обрубанням шляхів для відступу йому самому і його оточенню. Але важливо наголосити , головний реципієнт цієї заяви — Пекін, який хоче зіграти в миротворця. Путін доніс перш за все Сі, що його червона лінія і єдина можливість залишатися субʼєктним — це продовження війни.
Окрім того, на його думку, Путін розуміє, що його головне завдання не допустити домовленостей Китай-США до виборів в Штатах, вірогідність такої домовленості невелика, але все ж існує.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ збирається піти на територіальні поступки РФ.
Новини