Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, це змінило енергетичний ринок Європи. Країни почали відмовлятись від російської нафти та її продуктів, а також почали вводити санкції проти путінського режиму. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання Bloomberg.
Президент Росії Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
До 24 лютого ринок Європи отримував близько 2,5 млн барелів нафти кожного дня, ще 1 мільйон надходив як нафтопродукти. Також Європейські країни купували близько 155 млрд кубічних метрів газу на рік, але все це було знищено майже за рік діями Путіна.
Деякі країни Європи майже одразу після вторгнення оголосили про скорочення російської нафти на своєму ринку, а 5 грудня набула чинності заборона ЄС на російську сиру нафти. Тимчасовим винятком стала Болгарія. З 5 лютого під заборону потрапить і російські нафтопродукти.
Окрім нафтового ринку в Європі, Росія втрачає і газовий.
Росія шукає альтернативи, тому почала продавати нафту на азійський ринок – до Китаю та Індії. Щоб пробитись на ринки цих країн Росія пішла на великі знижки, близько 40%. Проте через недосконалу інфраструктуру російські ресурси не можуть перенаправляти значні обсяги нафти до азійських країн, а будівництво нових газотранспортних і нафтових систем потребує часу та ресурсів.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що дві наддержави відмовили Путіну.
Також "Коментарі" писали про прем'єр-міністра Угорщини, який хоче заблокувати наступний пакет санкцій проти Росії.
Новини