Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
На фоні російської агресії, що триває проти України, РФ продовжує втрачати позиції навіть у ще недавно лояльно налаштованих до неї країнах. Прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала заявив, що країни Європейського Союзу мають знайти консенсус щодо подальшої підтримки України, зокрема військової. З Болгарії вислали російських дипломатів. Турецька митниця затримала російське вантажне судно із зерном, яке РФ намагається незаконно вивезти з України. Чи можна говорити, що бачимо деякі тенденції? Чи це точкові явища? Як ситуація з геополітичним впливом РФ розвиватиметься далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Член Ради з питань свободи слова за президента Володимира Зеленського, екс-заступник міністра інформполітики (з 2015 по 2016 рр.), радник міністра оборони України (2014-2015), медіаексперт Тетяна Попова розмірковує так:
Російсько-українська війна, продовжує експерт, порушує світову економічну ситуацію, провокує продуктову кризу.
Отже, резюмує вона, союзників у РФ у цій війні, за винятком Білорусі, за фактом немає. Вона їх усіляко намагається придбати. Однак – безуспішно. Продовжуючи втрачати навіть нещодавно близькі їй країни.
Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько наголошує, що у той час, як прем'єр Чехії Петро Фіала виступає за консенсус між західними країнами щодо підтримки України, президент Земан запропонував збільшити військову допомогу Україні.
Він упевнений, що Кремль втратив свій вплив, який мав до війни. І попереджає, що РФ намагатиметься качати цю західну єдність. І ціль нашої дипломатії – не допустити розколу.
"Чехія з самого початку заявила про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Вона надає нам всебічну допомогу, зокрема військову. Навіть більше, ніж деякі держави Центральної Європи, – зазначає експерт. – Щодо Болгарії, важливо розуміти, що висилка російських дипломатів – це був крок уряду, який йде у відставку. Він був, безумовно, проукраїнським, про що свідчать домовленості, які були досягнуті під час візиту екс-прем'єра Болгарії до Києва. Але як складеться нова конфігурація влади у цій державі з традиційно сильними проросійськими позиціями – поки що не зрозуміло".
Затримання Туреччиною судна із краденим українським зерном ще ні про що не каже, вважає політолог.
"Інша річ – якщо зерно буде повернуто Україні. А поки що видно, що Туреччина намагається користуватися війною у своїх цілях. З одного боку, вона продає Україні озброєння (а безпілотник, на який збирали кошти поляки, турецька компанія навіть вирішила передати безкоштовно), з іншого – не запроваджує санкції проти Росії, приймає звідти туристів, веде переговори щодо Сирії, де збирається розпочинати свою "спеціальну військову операцію". Тож ситуація з офіційною Анкарою неоднозначна, – пояснює Максим Ялі. – Неоднозначна вона й з Китаєм та Індією, які продовжують підтримувати РФ, закуповуючи її нафту, хай і зі знижкою. Дозволяючи країні-агресору за рахунок високої ціни на нафту на світових ринках не лише підтримувати економіку, а й заробляти значні кошти".
Читайте також на порталі "Коментарі" — Путін дав новий наказ військам, які захоплювали Луганщину.
Новини