Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Президент США Джо Байден обмовився на полях саміту НАТО, представивши Володимира Зеленського як Путіна. І в той саме вечір назвав Камалу Харріс Дональдом Трампом. Такі обмовки спровокували хвилю чергових обурень і у демократичній партії, і у незалежних спостерігачів, а також надали додатковий матеріал для мемів і підколів з-боку прихильників Трампа.
Джо Байден
Втім, як відзначає політолог Юрій Богданов, обмовляються всі, проте у випадку з Байденом проти нього працюють вік, старання опонентів і мислення виборців як людей, адже застарим для цієї роботи його вважають навіть значна частина прихильників.
Експерт припускає, що кожна його наступна обмовка чи незграбна дія буде капати на confirmation bias, тобто на когнітивне викривлення, коли людина шукає і інтерпретує інформацію, яка б доводила її точку зору.
За його словами, найкращою відповіддю на такі вкорінені переконання публіки і на схильність підтверджувати їх є стара-добра робота з запереченнями. Проте, на думку експерта, Байден, скоріше за все, не може системно робити нічого з того, що б підтвердило його дієздатність та вітальність (загальний рівень внутрішньої життєвої енергії людини, який сприяє збереженню здатності до активної дії, самореалізації, стресостійкості).
При цьому Богданов підкреслив, що вітальність, загалом, дуже важливий фактор для американського виборця як гарантія дієздатності лідера. Він нагадав, що одним з факторів, який 2016 схилив перевагу на бік Трампа, вважається випадок, коли Хіларі Клінтон знепритомніла на одному з заходів, і взагалі під час кампанії виглядала кволо.
Якщо ж Байден вирішить знятися з виборів, то треба зробити це якомога раніше, щоб у демократів було більше шансів просунути нового кандидата.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що президент США Джо Байден двічі назвав Володимира Зеленського "президентом Путіним". Спочатку лідер США обмовився під час свого виступу щодо Ukraine Compact, а потім вдруге під час прес-конференції після саміту НАТО.
Новини