Головна Новини Світ Росія Звідки взявся фейковий опозиціонер Надєждін: чому Кремль побоявся допустити його до виборів
commentss НОВИНИ Всі новини

Звідки взявся фейковий опозиціонер Надєждін: чому Кремль побоявся допустити його до виборів

Те, що Надєждіна не допустять до виборів, стало зрозуміло раніше, ніж ЦВК оголосила відповідне рішення

12 лютого 2024, 15:15
Поділіться публікацією:

Як би опозиційний кандидат Борис Надєждін, якого не допустили до участі у виборах президента Росії, фактично звинуватив диктатора РФ Володимира Путіна у розв'язанні війни. Спершу 2014 – на Донбасі, а потім і 2022-го – загалом в Україні. Про що говорять заяви Надєждіна? Чому йому дають змогу їх робити? Навіщо Кремль "зачистив" навіть таких кандидатів, перетворюючи і так фіктивні перевибори Путіна на повний фарс? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Звідки взявся фейковий опозиціонер Надєждін: чому Кремль побоявся допустити його до виборів

Борис Надєждін. Фото: з відкритих джерел

Режиму не потрібні протести під час добре зрежисованого шоу

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич розмірковує так:

"Тут питання не так у самому Надєждіну, як у важливості для Путіна отримати на цих виборах якомога більший відсоток голосів. Що стане демонстрацією загальної підтримки його дій. Путін у будь-якому випадку виграє вибори. Питання – з яким показником. Оскільки це не так вибори президента, як переобрання царя, для Путіна важливо отримати більше 70%. І наявність кандидата, який теоретично, у разі сприятливого для нього збігу обставин, міг би набрати хоча б 10% – це вже небезпечно для Кремля. Адже під прапором такого кандидата, використовуючи його як символ, люди можуть вийти на протест. Чого путінському режиму абсолютно не треба".

На думку експерта, те, що Надєждіна не допустять до виборів, стало зрозуміло раніше, ніж ЦВК оголосила відповідне рішення. А до того в Петербурзі на деякий час заборонили акції протесту, масові заходи, аргументуючи це тим, що нібито існує терористична та інша небезпека.

"Черги тих, хто підписувався на підтримку Надєждіна, стояли якраз у мегаполісах, у великих містах. А режиму не потрібні протести під час добре зрежисованого шоу. У результаті Надєждіна зняли. На ліберальному полі залишається ставленик "Нових людей" Владислав Даванков. Такий собі варіант дистильованої води", – пояснює Ігор Тишкевич.

Він упевнений, що про Надєждіна ми ще почуємо. За словами експерта, це дуже зручний, скажімо так, лідер умовної антивоєнної опозиції у РФ. Який бореться за закінчення війни, але при цьому дуже специфічно говорить про повернення захоплених країною-агресором українських територій. Заявляючи, що тут слід керуватися російською Конституцією. А згідно з нею – Крим, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська області оголошені частиною РФ.

"Думаю, Надєждін після перевиборів Путіна з'являтиметься у публічному просторі досить активно. Намагаючись зайняти місце умовного лідера російської опозиції, який живе всередині Росії. Надєждін дуже керований, він підтримує основну тезову конструкцію РФ, що розходиться з царем тільки в деталях. З огляду на це йому, який демонструє "ущемленність владою", дозволяють говорити те, що він каже", – резюмує Ігор Тишкевич.

Кремль злякався навіть умовних 10-15% у Надєждіна

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін, коментуючи ситуацію з Надєждіним, зазначає, що одне із завдань Кремля у ракурсі майбутніх виборів – залучити на дільниці максимальну кількість людей. Збільшити явку.

"Щодо результатів ніхто особливо не переживає – намалюють, що хочуть. Але напівпорожні, а то й зовсім порожні дільниці скажуть багато про що. Як наслідок — вирішили створити хоча б видимість не просто чергових перевиборів Путіна, а деякого (нехай навіть мінімального) політичного змагання", – пояснює політолог.

Тому, продовжує він, коли спочатку виникла постать Надєждіна, у Кремлі не надали цьому особливого значення. Мовляв, нехай іде. Так привабить на ділянки трохи більше народу.

"Але, коли путінський режим побачив, що з Надєждіним стала солідаризуватися значна частина російської опозиції, включаючи за кордоном (той самий ФБК – "Фонд боротьби з корупцією", створений Олексієм Навальним), там злякалися. Тим більше, що і прізвище у Надєждіна – промовисте, і кількість тих, хто готовий був за нього проголосувати (а вишиковувалися реальні черги, щоб поставити підпис на його підтримку), почало здаватися Путіну і Ко не те що загрозливим, але – неприйнятним", – зазначає Олексій Якубін.

Зрозуміло, що шансів перемогти у Надєждіна не було, наголошує політолог. Але навіть умовні 10-15%, які проголосували за нього, це був би явний антимілітаристський плювок у бік Кремля. Чого той, зрозуміло, не міг допустити.

Читайте також на порталі "Коментарі" — скільки Путін ще відмовлятиметься розпочинати переговори: NYT розкрив деталі.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення


Новини