Глава Білого дому Джо Байден 20 лютого має намір відвідати Польщу, де, серед іншого, зробить посил про те, що США підтримуватимуть боротьбу України проти агресії Росії "стільки, скільки потрібно". Які очікування від цього візиту, у тому числі в ракурсі російсько-української війни? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
Джо Байден. Фото: DW
З погляду цементування антиросійської коаліції візит Байдена до Польщі буде надзвичайно важливим
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Ігор Петренко впевнений, що візит Байдена до Польщі – це важлива подія і для нашої країни.
"Байдену зараз потрібно підтримувати та цементувати прозахідну антиросійську коаліцію. Важливими форпостами цієї коаліції є країни Східної Європи, зокрема, Польща. США у координації з Великобританією розглядають Польщу та Україну як лідерів Східної Європи. Тоді як загальноєвропейське лідерство Франції та Німеччини опинилося під питанням", – зазначає експерт.
Він вважає, що, розуміючи настрої, які існують у Східній Європі, Байден продовжить демонструвати рішучість у підтримці України.
"Можливо, навіть щось привезе щодо розширення номенклатури озброєнь для ЗСУ. Або це буде певне рішення щодо літаків, або щодо ракет з більшою дальністю. Очікування позитивні. Економічні пакети допомоги вже стали перманентними, які діють постійно. Тепер важливо підштовхнути військову допомогу, – пояснює Ігор Петренко. – Резюмуючи: з погляду цементування антиросійської коаліції цей візит буде надзвичайно важливим. Тим більше, що після
успішного європейського турне Зеленського,
що відбулося цього тижня і викликав шквал емоцій у наших західних партнерів, що вже вилилося у збільшення військової допомоги. Наразі необхідно вирішити питання прискорення цієї допомоги. Думаю, про це теж йтиметься у Польщі під час візиту Байдена". Ключовим буде – чи ми отримаємо від США ракети більшої дальності
Економічний та політичний експерт Борис Кушнірук називає майбутню поїздку Байдена до Польщі символічною, під час якої навряд чи можливі несподіванки.
"Усі тези, зокрема в ракурсі підтримки України аж до перемоги, вже звучали з вуст керівництва США. Показово, що цю ж позицію зараз підтримують Франція та Німеччина, раніше лояльніші до Москви. У Берліні та Парижі нарешті усвідомили, що не може бути миру, який передбачає територіальні поступки агресору з боку України. Мир можливий лише за умови забезпечення міжнародного правопорядку, поваги суверенітету та територіальної цілісності", – наголошує експерт.
На його думку, ключовим буде – чи ми отримаємо від США ракети більшої дальності. Для того, щоб наступати (а танки нам дають саме з цією метою), необхідно вибити артилерію противника, його склади та пункти керування, пояснює Борис Кушнірук. І те, що днями сталося під Вугледаром, де наші артилеристи знищили величезну кількість бронетехніки та живої сили супротивника – яскравий приклад того, до чого призводить наступ танками без придушення артилерії супротивника.
"Україні не так зараз потрібні західні літаки. Льотчикам навчатися досить довго, а нас підганяє час. Крім того, в умовах сучасної протиповітряної оборони авіація є зручною мішенню. І без пригніченої ППО (електронними системами та ракетами) літаки легко збиваються, – наголошує експерт. – Ми не можемо зараз якісно придушити російську ППО. Відповідно, ризикуємо, у разі ставки на авіацію, отримати те саме, що отримали росіяни на початку вторгнення. Вони не зуміли придушити нашу ППО, внаслідок чого втратили безліч своїх літаків та гелікоптерів. Тому нам насамперед потрібні ракети середньї дальності. Як мінімум до 300 км. Чи отримаємо їх? Не знаю. Але з огляду на те, що наступного тижня, 14 лютого, намічено чергову зустріч у форматі "Рамштайн", під європейську поїздку Байдена вже анонсують якісь зрушення у військовій підтримці України".
Борис Кушнірук також упевнений, що Зеленський відвідає Польщу під час візиту до Байдена. Це було б логічно, вважає експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — 8 років Мінську-2: головні висновки – якою може бути нова угода.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.