Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
У Пентагоні повідомили, що над територією США на високій висоті зависла китайська повітряна куля, яка порушила простір Сполучених Штатів. Через кілька днів Джо Байден прийняв рішення збити китайський засіб для шпигунства. Але чому сучасні військові по всьому світу використовують шпигунські повітряні кулі, які існують ще з кінця 18 століття. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання Politico.
Шпигунська повітряна куля Китаю в небі США. Фото з відкритих джерел
Як повідомляє Politico є кілька переваг, які мають повітряні кулі перед сучасною військовою технікою, зокрема дронами чи супутниками.
Якщо порівнювати з супутниками, які постійно обертаються на навколоземній орбіті, то шпигунські кулі можуть зависати набагато довше над якоюсь певною точкою для спостережень.
Ще однією перевагою такого шпигунського засобу є їх можливість для подорожей. Повітряні кулі можуть долати великі відстані за допомогою потоків повітря і тому не потребують дозаправлення чи заряджання пристрою.
Повітряні кулі підіймаються високо в атмосферу Землі, чим не перешкоджають літати комерційним рейсам. Також надувні кулі можна видавати за цивільні наукові пристрої, чим і скористався Китай, який повідомив США, що це не шпигунський об’єкт. Проте Пентагон звинуватив та збив надувний об’єкт, адже він на довгий час завис над базою ВПС США Мальстром, де розміщені міжконтинентальні балістичні ракети.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Німеччині виявили футбольного тренера, який був подвійним агентом російських спецслужб.
Також "Коментарі" писали про Лукашенка, який боїться власних спецслужб.
Новини