Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський фактично визнав, що нової ескалації у війні не уникнути, адже Росія готується до нового масованого наступу і при цьому не припиняє тиску на фронті. Ситуація могла б бути кардинально протилежною, якби головний партнер України США був активнішим у своїх діях. Якої помилки США вже припустилися і чому війна в Україні йде за планом Б? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, вивчивши думки експертів.
Байден та Блінкен. Фото: із відкритих джерел
Старший співробітник Інституту безпеки та оборони Естонського Інституту, британський аналітик Джеймс Шерр в інтерв'ю "Головкому" висловив думку, що неамбітність та обмеження адміністрації Байдена вже призвели до непотрібних страждань та втрат, і це може продовжуватися.
На його думку, головна стратегічна мета нинішньої адміністрації – уникнути ескалації, а не забезпечити вагому перемогу України.
Джеймс Шерр підкреслює, що другий термін Байдена може бути набагато жорсткішим лише за умови, якщо вищезазначених політиків замінять інші, набагато жорсткіші люди з Демократичної партії.
За словами британського експерта, лише після кадрових змін в Адміністрації Байдена є шанс врятувати український народ.
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив, що Україна має "план Б" на випадок відсутності військової допомоги від США і з дуже великою ймовірністю можна сказати, що його вже застосовують.
При цьому він висловив сподівання, що Конгрес США схвалить нове фінансування допомоги Україні вже у квітні-травні цього року.
Читайте також на порталі "Коментарі" – коли в кращому разі отримаємо допомогу від США: що має розбудити американський політикум.
Новини