Головна Новини Світ США Перші висновки від кадрових розстановок Трампа: чого від них чекати Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Перші висновки від кадрових розстановок Трампа: чого від них чекати Україні

Дональд Трамп не спирається на партійні кадри. Він, в першу чергу, робить ставку на людей, які перевірені в контексті лояльності

сьогодні, 18:20
Поділіться публікацією:

Переможець виборів президента США Дональд Трамп фактично визначився з кандидатами на ключові посади держсекретаря, генпрокурора, радника з нацбезпеки, міністра оборони, главу Нацрозвідки США. Практично всіх їх об’єднує те, що вони виступають за якомога швидші переговори з РФ і суттєве скорочення допомоги Україні, а майбутня глава Нацрозвідки США Тулсі Габбард і взагалі перебуває в базі Миротворець, де значиться, як ймовірний агент російських спецслужб. Які напрошуються висновки від кадрових уподобань Трампа? Чого від них чекати Україні? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Перші висновки від кадрових розстановок Трампа: чого від них чекати Україні

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

У Трампа немає часу на розкачку

Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда так прокоментував ситуацію: 

"Коли ми говоримо про кадрові призначення в команді Дональда Трампа, ми маємо виходити з кількох аспектів. По-перше, маємо розуміти, що він прийшов на другий президентський термін. На третій претендувати вже не може. Тому, очевидно, в нього немає часу на розкачку. Плюс він прийшов на тлі певної економічної ситуації. Треба це враховувати. Тобто від нього, насамперед, потрібні будуть зміни у внутрішній політиці, а не в зовнішній. По-друге, очевидно, що кадрові призначення здійснюються на підставах особистої відданості. Але, це з одного боку. З іншого боку – це буде і перспектива того, що не всі можливі призначенці, тобто ті, які будуть залежати від позиції Сенату, пройдуть це "чистилище". 

Експерт зазначає, що в Республіканській партії вже звучать різні голоси. Тому в контексті майбутньої політичної боротьби з демократами республіканцям буде корисно продемонструвати свою позицію. 

"Ну і, по-третє, нам треба розуміти, що на політичній карті американського істеблішменту немає глобусу України. Тому нам треба працювати над відновленням двопартійної підтримки з урахуванням нинішніх республіканських реалій і робити ставку не на гіпотетичну зустріч Володимира Зеленського та Дональда Трампа, а дивитися, як зможуть наші політики спрацювати в парламентському діалозі, в експертному діалозі, в ветеранському діалозі, тощо. Тобто ми маємо створювати підстави для того, щоб Україна з'являлася в порядку денному американської політики. Це непросто. Це конкурентно. Це серйозний виклик, але з цим треба працювати", – підсумував Євген Магда.

Трамп розглядає свою адміністрацію як виконавців, готових виконати будь-який наказ

Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук зазначив, якщо вести мову про всі призначення Трампа, то, насправді, їх об'єднує не ставлення до України, а, в першу чергу, особиста лояльність Трампу. 

"Тобто після першої адміністрації Трампа, яка була сформована переважно республіканцями, яка не відзначалася якоюсь особливою лояльністю до Трампа, зараз Трамп працює зовсім по-іншому. Він не спирається на партійні кадри. Він, в першу чергу, робить ставку на людей, які перевірені в контексті лояльності. Тобто всі вони в потрібний момент демонстрували лояльність до Трампа. Тому, наприклад, коли він не підтримував голосування за пакет допомоги для України, вони теж за нього не голосували, з тих, хто був на той момент в Конгресі. І, очевидно, що люди, яких обрав Трамп, будуть діяти так, як забажає 47-й президент США. Тобто Трамп розглядає свою адміністрацію як виконавців, яким він буде доручати працювати по тим чи іншим напрямкам, слухати їх поради і при цьому не буде чекати, що вони будуть радити йому з будь-якої нагоди", – зазначив експерт. 

Простіше кажучи, пояснює Петро Олещук, Трамп розраховує побудувати персоналістську адміністрацію в якій все буде впиратися в його особисту позицію. Відповідно, позиція кадрів Трампа буде залежати від його особистої позиції. А що до неї, то він схоже ще остаточно не визначився. І схоже на те, що він якимось чином найближчим часом планує сформувати умови для переговорів України та РФ, але як саме він бачить результати цих переговорів до кінця незрозуміло. 

"Стосовно тих людей, яких Трамп номінував на ті чи інші посади, то з найбільш виразними антиукраїнськими позиціями такі люди, як Тулсі Габбард та Кеннеді-молодший. Якщо їх кандидатури будуть проголосовані, то вони займуть посади, які віддалені від зовнішньої політики. За зовнішню політику будуть відповідати такі люди як Волтц та Рубіо. Обоє завжди відзначалися максимально гнучкою позицією. В один момент вони підтримували Україну. Той же Волтц на початку повномасштабного вторгнення їздив до Києва. Згодом вони висловлювали скепсис щодо виділення допомоги для України. Тобто вони неодноразово демонстрували, що можуть швидко змінювати позицію. Мабуть, за це їх Трамп на важливі посади й призначає. Він розраховує, що вони не будуть йому опанувати, а будуть рухатися в контексті зовнішньої політики Трампа. Проте сам Трамп ще продовжує формувати свою позицію. І вона буде залишити від багатьох факторів. Найголовніше – це те, яку реакцію зустріне його пропозиція щодо припинення вогню з боку України та Росії і тому подібне", – констатував Петро Олещук.

Читайте також на порталі "Коментарі" — який представник команди Трампа викликає найбільше занепокоєння: деталі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини