Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Американська розвідувальна спільнота та їхні європейські колеги не приховують своєї стурбованості щодо намірів новообраного президента США Дональда Трампа номінувати Тулсі Габбард на посаду голови Національного розвідувального управління. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "Reuters".
Тулсі Габбард. Фото з відкритих джерел
Агентство зазначає, всередині та за межами розвідувальної мережі США більша частина занепокоєння пов'язана з вибором Габбарда на посаду директора національної розвідки, особливо враховуючи її відданість Росії.
Один із співробітників розвідки розповів, що вибір Габбард викликав на сполох у лавах співробітників розвідки, які не впевнені в тому, наскільки твердо вона дотримується деяких своїх геополітичних поглядів, і чи не дезінформована вона.
ЗМІ зазначає, між тим одне із джерел на Заході повідомило, що після вступу Трампа на посаду в січні може відбутися початкове уповільнення обміну розвідданими, що потенційно може вплинути на "П'ять очей" – розвідувальний альянс у складі США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової. Зеландія.
За словами співрозмовника агентства, союзники США стурбовані тим, що всі призначення Трампа йдуть "у неправильному напрямку".
У той же час високопосадовець європейської розвідки сказав, що розвідувальні органи в країнах Європейського Союзу "будуть прагматичними і готовими адаптуватися до змін".
У свою чергу, кандидат Трампа на посаду держсекретаря Марко Рубіо підтримав Габбард, назвавши її "революційним вибором, який має шанс справді здійснити позитивні зміни".
Але деякі інші республіканці були стриманішими. Відповідаючи на питання про кваліфікацію Габбард, член Комітету з питань розвідки, сенатор Джон Корнін сказав: "Ми виконаємо свою роботу, перевіримо кандидатів та ухвалимо рішення. Це конституційний обов'язок Сенату".
Читайте також на порталі "Коментарі" — майбутній глава Нацрозвідки США перебуває в базі Миротворця: у чому її звинувачують.
Новини