Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як повідомляє видання, мова йде про можливість передачі ракет ATACMS із дальністю польоту понад 290 км. Начебто Пентагон уже відкритий для того, аби зробити такий крок.
Ракета ATACMS
Журналісти вказують, що раніше в Міноборони США виступали проти того, аби передавати Україні ці ракети, підкреслюючи, що вони потрібні Америці для задоволення власних військових потреб. Проте, наразі ситуація змінилася, тому що тепер військові США мають можливість для використання ракет нового покоління Precision Strike Missile. Саме тому, додають журналісти, тепер Пентагон не проти того, аби передати Україні далекобійні ракети.
Разом з тим, підкреслює видання, для того, щоб Україна могла отримати ракети ATACMS в рамках військової допомоги, необхідно, щоб таке рішення схвалив президент США Джо Байден.
При цьому військовий експерт Олег Жданов на своєму каналі відзначив, що наразі ситуація із ATACMS є невизначеною. Він навіть додав, що із наданням ракет "глухо, як у танку". Така ж ситуація і з виділенням фінансової допомоги Україні, яку ніяк не може ухвалити Конгрес. За його словами, екс-президент США Дональд Трамп сказав, що у разі свого президентства він не дасть Україні жодної копійки, тому, схоже, такої ж ситуації дотримуються і його соратники по партії, які блокують виділення допомоги.
Водночас, додав Жданов, через невизначеність із американськими ракетами, Україна дуже хоче отримати німецькі далекобійні ракети Taurus із дальністю польоту 500 км. За його словами, якщо б ця ракета прилетіла у завод "Лукойла", який раніше атакували українські безпілотники, то він був би настільки пошкоджений, що точно не підлягав би відновленню.
Нагадаємо, раніше Politico теж повідомило про те, що США можуть передати Україні ракети ATCMS.
Новини