Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Політолог Олександр Морозов у своєму інтерв'ю для "Главред" висловив думку, що Дональд Трамп, якщо знову стане президентом США, не буде домовлятися з Володимиром Путіним ціною українського суверенітету та незалежності. Морозов вважає, що Трамп змінився з часу своєї першої каденції, і тепер краще розуміє зовнішньополітичні питання.
Дональд Трамп (фото з відкритих джерел)
Морозов зазначив, що за останні роки Трамп значно більше вивчив проблематику зовнішньої політики і змінив своє ставлення до Центральної та Східної Європи. Хоча в 2016 році Трамп підкреслював, що цей регіон йому не дуже цікавий, оскільки акцент був поставлений на внутрішню політику США, зараз ситуація змінилася, і Трамп "виріс" у цьому сенсі.
Турбує той факт, що в команді Трампа з'явився політик Джей Венс, який раніше демонстрував сумнівну позицію щодо України. Проте варто зазначити, що така риторика була озвучена до його номінації на посаду віцепрезидента США. Венс є кон'юнктурником, тому його позиція може змінитися.
Основна проблема, на думку Морозова, полягає в тому, що Трамп і його адміністрація можуть бути занадто конфліктними, як це було під час минулої каденції. Це може створити проблеми для Європи і глобального альянсу підтримки України. Є побоювання, що Трамп може розполохати світовий альянс на підтримку Києва.
Морозов також зазначив, що адміністрація Байдена створила потужний глобальний альянс, і українська дипломатія намагатиметься його розширити та зміцнити за будь-якого президента. Країнам Центральної та Східної Європи також доведеться працювати з будь-якою командою, яка прийде в Білий дім.
Політолог наголосив на необхідності дотримуватися акуратної позиції як щодо демократів, так і щодо республіканців, оскільки внутрішньополітичні інтереси Америки, яких дотримуватиметься Трамп, мають велике значення. Центральній і Східній Європі потрібно буде працювати над посиленням східного флангу НАТО і питанням отримання Україною необхідних озброєнь.
Морозов підкреслив, що навіть якщо план ленд-лізу на 500 мільярдів доларів не буде реалізовано, важливо мати чітке уявлення про обсяги фінансування військової допомоги, на які може розраховувати Київ. Експерти з Кремля стверджують, що Конгрес США навряд чи проголосує ленд-ліз для України "пакетом", оскільки організувати таке голосування непросто.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Захід обирає примирення і готовий домовлятися з Путіним. Є кілька тривожних речей, які випливають із великого обміну в’язнями, який відбувся між Заходом та Росією, заявила нардеп Вікторія Сюмар.
Новини