Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Угода з США є найбільш об'ємною та найбільш пропрацьованою у плані деталей на відміну від угод, які були підписані з іншими партнерами України, відзначає політолог Петро Олещук.
Байден і Зеленський
Фактично, говорить він, мова йде про першу фіксацію того, що можна назвати союзницькими відносинами між Україною та США.
При цьому він додав, що насправді між "Будапештським меморандумом" та угодою про безпеку – прірва, тому порівнювати їх недоречно.
При цьому сам документ, вважає політолог, геть не "порожній", адже містить багато важливих моментів. Наприклад, про підтримку членства України у НАТО. Про те, що лише справедливий мир на основі засадничих принципів ООН може бути завершенням війни. А також і те, що підтримка має відбуватися протягом 10 років — як за умов війни, так і за часів миру.
Окрім того, звернув увагу політолог, є згадки про посилення української ППО, про розвиток української авіації. Є там і про наземні збройні сили, про кооперацію у виробництві зброї і ще багато інших важливих положень.
При цьому він вважає, що тепер остаточно спростована улюблена теза антиукраїнських сил США — "Штати не мають жодних зобов'язань перед Україною, нічого не обіцяли, нічого не мають робити" і т.д.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Дональд Трамп свого часу відмінив деякі міжнародні угоди, коли став президентом.
Новини