Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Навіть не чекаючи на припинення війни в Україні Вашингтон запропонував розміщувати в Україні депортованих зі США громадян іноземних країн. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у матеріалі The Washington Post.
Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел
Адміністрація президента США Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася із закликом до уряду України прийняти на свою територію невстановлену кількість осіб, депортованих із США, які є громадянами третіх країн.
Згідно з документами, які потрапили до видання, пропозиція була передана наприкінці січня високопоставленим американським дипломатом. У ньому йшлося про розміщення іноземних громадян на території України, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії та відсутність працюючих аеропортів через постійні ракетні обстріли.
Проаналізувавши документи, журналісти зазначають, що представник української сторони поінформував посольство США, що уряд надасть відповідь після формування своєї позиції. Якою була реакція офіційного Києва, в документах не йдеться. Подібні пропозиції були також надіслані й іншим країнам.
За інформацією видання, Україна не приймала жодного з іноземців, депортованих із США, і немає підстав вважати, що Київ розглядав цю ініціативу всерйоз. Двоє українських чиновників на умовах анонімності наголосили, що питання не обговорювалося на рівні уряду. За словами одного з них, йому нічого не відомо про будь-які політичні вимоги США з цього питання.
У заяві Держдепартаменту наголошується, що "постійна взаємодія з іноземними урядами" є "ключовою для протидії незаконній міграції та захисту американських кордонів". У той же час відомство переадресувало запити щодо змісту пропозиції Україні до Міністерства національної безпеки США (DHS), яке не надало коментарів.
Видання також звертає увагу, що ще до виборів 2024 року Трамп неодноразово висловлював готовність використовувати залежність України від американської військової допомоги для тиску на Київ. Після його вступу на посаду у січні 2025 року відповідна риторика посилилася.
Напруга, за даними джерел, досягла піку в лютому під час розмови Трампа із президентом України Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті. Часткове ослаблення напруги стало можливим після того, як Київ погодився на частину вимог США, зокрема, щодо доступу до українських критичних мінеральних ресурсів.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп та прем'єр Канади поскандалили в Овальному кабінеті.
Новини