Головна Новини Світ США Трамп може позбавити Путіна наддоходів від продажу нафти вже зараз: що потрібно зробити
commentss НОВИНИ Всі новини

Трамп може позбавити Путіна наддоходів від продажу нафти вже зараз: що потрібно зробити

Reuters пише про те, що Трамп може позбавити Путіна можливості продовжувати війну і без вторинних санкцій

21 липня 2025, 11:15
Поділіться публікацією:

Замість радикальних заходів адміністрація Дональда Трампа могла б наважитись на дипломатичну стратегію: переконати Індію відмовитися від купівлі російської нафти, водночас стимулюючи Саудівську Аравію збільшити видобуток, щоб уникнути стрибка світових цін. Таким чином США можуть ударити по російських нафтових доходах без ризикованих "вторинних тарифів". Таку думку висловив оглядач з особливих питань агенції Reuters Х'юго Діксон.

Трамп може позбавити Путіна наддоходів від продажу нафти вже зараз: що потрібно зробити

Санкції проти Росії. Фото: з відкритих джерел

"Вашингтон має чималий дипломатичний арсенал, щоб домовитися з Делі та Анкарою про вигідну заміну поставок", — каже Діксон.

У публікації йдеться, що Євросоюз уже знизив верхню межу закупівель російської нафти до 47,6 долара за барель, і США можуть піти ще далі. Все, що потрібно – провести серію переконливих переговорів, змусивши Індію і Туреччину відмовитися від закупівель. Таким чином, можна досягти цінової межі навіть у 40 доларів за барель, вважає Діксон.

Також аналітик пропонує жорсткі санкції проти всіх судів так званого "тіньового флоту" Росії, що дозволило б посилити контроль за дотриманням цінових обмежень.

"Путін зухвалий, тому виснаження його бюджету може бути недостатнім. Але якщо США справді наростять постачання зброї Україні, а Європа підключиться, використовуючи заморожені 300 мільярдів доларів активів РФ, Кремль може опинитися під надмірним тиском", — констатував Діксон.

Читайте також на порталі "Коментарі" — минулого тижня ЄС запровадив проти РФ 18-й пакет санкцій і вже навіть розпочав роботу над 19-м пакетом. При цьому у Росії заявляють, мовляв, пристосувалися до життя в умовах обмежень. Найбільше уваги у новому пакеті до того, що цінова стеля на російську нафту, затверджена в рамках 18-го пакету антиросійських санкцій ЄС, переглядатиметься як мінімум двічі на рік залежно від зміни світових цін на нафту. Вартість російської нафти визначатиметься за такою формулою: світові ціни на нафту мінус 15%. При цьому не уточнюється, про вартість якого саме сорту нафти йдеться. Чи не виглядає так, що незважаючи на вже 18 пакет санкцій, але Захід знову залишає Росії лазівки для заробітку великих грошей? Чи все ж таки 18-й пакет санкцій серйозно підірве російську економіку? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини