Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Сполучені Штати повинні оцінити поточну ситуацію в світі як пролог до початку Третьої світової війни і використовувати час, щоб підготуватись. Проте глобальну війну ще можна зупинити, і це коштує набагато менше, аніж неминуча участь в ній. Про це повідомляє Bloomberg, роблячи паралелі між сучасною ситуацією і періодом в 30-их роках.
Самоізоляція США може призвести до світової війни (ілюстративне фото з відкритих джерел)
Журналісти зауважують, що зараз Росія, Китай, КНДР та Іран об’єднались в неформальний блок , надаючи одне одному допомогу технологіями та ресурсами. З таким надійним "тилом", ці авторитарні країни розпочали "наполегливо досліджувати" сусідні регіони.
Коли їх зусилля щодо перевантаження міжнародної системи безпеки досягнуть успіху, створивши чимало викликів в навколишніх регіонах, Сполучені Штати вже не могтимуть реагувати на такі кризи. Як пише Bloomberg, мета політики Вашингтона — запобігання світовій війні, яка може повторитись, коли Європа, країни Близького Сходу і Азії будуть одночасно втягнені в конфлікти.
Тепер мешканці США вважають, що ситуація з військовою допомогою для України та Ізраїля – це надто дорого і може виснажити військовий потенціал країни. Але, зважаючи на досвід Другої світової війни, саме військова допомога, спрямована для Великої Британії допомогла збільшити обсяг військового виробництва в Америці до того, як країна вступила у війну.
"Утримання США створило каскадну проблему зобов’язань: той факт, що Великобританія та Франція не могли розраховувати на американську підтримку, змусив їх відмовитися від протистояння Гітлеру в 1938 році, коли вони могли б перемогти, якби результатом стала війна. (...) Вашингтон не був головним гравцем у Європі та Східній Азії, поки сили ревізіонізму набирали обертів перед Другою світовою війною, і саме в цьому була біда", – стверджує Bloomberg.
Тому громадянам США треба зрозуміти, що дешевше докласти зусиль для підтримки сприятливого світового порядку, аніж відновити те, що вже зруйноване.
"Допомога Україні — еквівалентна приблизно 5% оборонного бюджету США — може здатися дорогою. Але чи було б дешевше побачити поразку України, а потім зіткнутися з мстивою, мобілізованою Росією на сході НАТО? В Азії інвестиції у військовий потенціал і створення коаліції, необхідні для підтримки статус-кво, значні. Але чи легше було б приборкати Китай, коли він захопить Тайвань і кине свою значну тінь на західну частину Тихого океану?" – ставлять риторичні питання в публікації.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у США зробили тривожну заяву про війну в Україні
Новини