Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Останнім часом Китай все активніше проявляє свій інтерес до питання війни в Україні. Очікується, що у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну лідер Китаю Сі Цзіньпінь виступить із пропозицією "мирного плану". Виходячи з того, як поводився Пекін протягом усього року, є велика ймовірність, що пропозиція КНР, ймовірно, не відповідатиме національним інтересам України. Водночас, офіційний Київ поки що стримано реагує на "мирні пропозиції" Китаю і вимагає вивчити весь текст мирного плану. Що може бути в цьому мирному плані і чи є причина переживати?
Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Експерт ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв зазначив, що до виступу Сі Цзіньпіня подробиці мирного плану тримаються у суворому секреті. Але вже зараз можна спрогнозувати, що Китай пропонуватиме дві речі. Першу – припинення вогню. Друге – припинення постачання західних видів озброєння Україні. Свою думку Олександр Краєв озвучив в ефірі "24 канали".
На думку експерта, якщо план буде прийнято, то Китай зможе знайти важелі тиску на Кремль, щоб Путін виконав умови договору, тому що для Пекіна це буде найбільшою дипломатичною та політичною перемогою. Але є великі сумніви, що Захід із серйозністю поставиться до пропозицій Китаю, оскільки не може допустити, щоб Пекін здобув ідеологічну першість.
За його словами, просуваючи свій мирний план, Китай намагатиметься заручитися підтримкою найбільш населених країн світу — Азії, Африки та Америки.
У мирному плані Китаю може бути пункт про територіальну цілісність України та Росії на грудень 1991 року
У свою чергу російський політолог Андрій Піонтковський в ефірі телеканалу Freedom припустив, що Китай може запропонувати відновлення територіальної цілісності України, російські війська виводяться з окупованої території; Україна бере на себе певні зовнішньополітичні зобов'язання, які враховують ці "законні заклопотаності".
За його словами, якщо такі пропозиції звучатимуть з боку офіційного Пекіна, то можна впевнено говорити, що Росія точно програла у війні. Тепер залишилося дочекатися китайської ініціативи, щоб зрозуміти, що насправді задумав Пекін.
Читайте також на порталі "Коментарі" — послання Путіна до Федеральних зборів: кому і що спробував довести диктатор.
Також видання "Коментарі" повідомляло – чи визначилась Туреччина зі своєю позицією щодо війни в Україні – яку гру веде Ердоган.
Новини