Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Китай шпигує за західними країнами на всіх можливих рівнях, про це попереджають німецькі спецслужби. Піднебесна зміцнюється та будує мережу шпигунів по всьому світу, завдяки якій може ефективніше слідкувати за іншими націями та своїми громадянами. Про це повідомляє німецьке видання Bild.
Китайський лідер Сі Цзіньпін. Фото з відкритих джерел
США постійно ловлять і слідкують за діяльністю китайських шпигунів. 24 жовтня генеральний прокурор Меррік Гарленд оголосив, що юстиційні служби США звинуватили 10 людей у шпигунстві. Двоє з людей, яким висунуто звинувачення мали гальмувати процес розслідування проти китайського телекомунікаційного гіганта Huawei. Вони намагались підкупили слідчого біткойнами на суму 61 тис. євро, але натрапили подвійного агента. США заявило, що не потерпить таких дій.
Інша ситуація в Європі. Наприклад, в Німеччині уряд розділився у забороні чи підтримці Китаю. Для своїх амбіцій Китай шпигує в бізнесі, науці так скуповує німецькі компанії. Все більше експертів наполягають, що політика Німеччини занадто м’яка до китайського шпигунства. Деякі з них вважають, що від Китаю може бути більше проблем ніж від Росії.
Також, німці вважають, що вони стають усе більш залежні від китайського фактора.
Мюллер-Розентрітт наводить приклади університетів, які тісно співпрацюють з Китаєм. Тому що влада Піднебесної використовує знання європейських науковців у своїх цілях. Окрім того експерт наголошує, що китайські студенти не тільки отримають знання в університетах, але й слідкують та збирають дані про своїх одногрупників та викладачів.
Експерт по Китаю Френк Мюллер-Розентрітт стверджує, що Європа залежна від різних ресурсів з Китаю так само, які від російського газу. Тому ЄС має бути більш самостійним, адже тоталітарний Китай на чолі якого Сі Цзіньпін не відповідає європейським цінностям.
Раніше "Коментарі" писали, що США звинуватили Китай та Росію в ООН.
Також "Коментарі" повідомляли про те, яке прізвисько вигадав лідер Китаю для Путіна.
Новини