Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Чотири додаткові пункти для вступу України в ЄС, визначені Єврокомісією, є лише рекомендацією, до якої може дослухатися Європейська рада. Виконання чи невиконання цих пунктів не має жодного зв'язку з політичним рішенням, яке прийматиметься на саміті у грудні. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву зробила міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час спільної прес-конференції з послом ЄС в Україні Катариною Матерновою.
Україна-ЄС. Фото: з відкритих джерел
Вона уточнила, що чотири пункти, які визначені Єврокомісією, справді технічні та є більш рекомендацією, ніж обов'язковою до виконання умовою. За вагою вони не мають нічого спільного з сімома рекомендаціями, ключовими реформами.
Читайте також на порталі "Коментарі" – у Німеччині розповіли, від чого залежить старт переговорів щодо членства України в ЄС.
Також видання "Коментарі" повідомляло – Володимир Зеленський наголосив, що Україна готує подальші кроки в рамках євроінтеграції – законодавчу роботу, посилення інституцій держави. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що саме Україна вивела Європейський Союз, який відмовлявся розширюватися, з коми. Тим часом, як мінімум, дві держави-члени ЄС вже заявили, що блокуватимуть євроінтеграцію нашої країни, якщо та не виконає їхніх умов. Угорщина вимагає від України виконання вимог щодо мови та освіти для національних меншин. А Польща – вирішення проблеми ексгумації останків поляків на українській території (жертви Волинської трагедії, яку поляки називають "Волинською різаниною"). Експерти проаналізували для видання "Коментарі" дані заяви та європерспективи України.
Новини