Головна Новини Світ Європа Мета Росії - показати слабкість США: чому переговори можуть не виправдати сподівань
commentss НОВИНИ Всі новини

Мета Росії - показати слабкість США: чому переговори можуть не виправдати сподівань

Експерти розповіли, до чого слід готуватися українцям та чому перемовини з Росією не виправдають оптимістичних сподівань

12 січня 2022, 18:55
Поділіться публікацією:

12 січня після переговорів Росія-НАТО генеральний секретар Єнс Столтенберг повідомив, що діалог є важким і його треба продовжувати. В ефірі ток-шоу "Сьогодні" народні депутати та політологи висловилися про результати цих перемовин та наслідки для України.

Мета Росії - показати слабкість США: чому переговори можуть не виправдати сподівань

У Європі проходять переговори Росії та НАТО, фото з відкритих джерел

Політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки, Олег Постернак говорить, що 10 січня Рябков і Шерман в Женеві говорили не лише про Україну, а й про ядерну безпеку, договір про ракети середньої і малої дальності й зараз є спроба "загнати" Росію в рамки цього можливого договору. Тому зараз надмета РФ показати ще одну після Афганістану слабкість США, показати, що ніякі санкції їй не страшні.

Щодо ініціативи НАТО+, то експерт пояснив, що це всього лише ініціатива конгресменів республіканської партії. 

"Причина появи ідеї НАТО+ — це російський ультиматум. Якщо раніше Захід не допускав цю угоду щодо України, але залишав поле для компромісу. Тепер Захід показує свою позицію на зло Росії. Ця ініціатива мінімізує бюрократичні можливості для постачання Україні летальної зброї", — пояснив політтехнолог.

Іншу думку висловив колишній народний депутат, кандидат юридичних наук Микола Катеринчук. За його словами, Росія висунула військовий ультиматум й поки вона його не продемонструє, жодних поступок від Заходу не буде. Політик вважає, що Росія настільки підняла ставки, що вихід з цього без збройного конфлікту не можливий.

"Захід може демонструвати поступки в питаннях колективної безпеки, розміщення систем стримування, але по Україні ця ситуація для Путіна є принциповою. Згадаймо, що відбувалося в 2014 році з Кримом. Пам'ятаю як вони (представники США — ред.) дзвонили Турчинову і казали, що ні в якому разі не можна застосовувати зброю, все розрулиться в переговорному процесі. Не розрулили. Ультиматум — це або ти маєш звідти вийти переможцем, або переможеним. Не буває консенсусу після ультиматумів. Тому закликаю наше суспільство готуватися, бо ми живемо в часи відкладеної війни. Режим в Росії — це постійна загроза для нашої безпеки для безпеки Європи", — пояснив експерт.

Як повідомляв портал "Коментарі", НАТО і Європу цікавить, чи зможе Росія використати ядерну зброю або якусь надважку. Політолог Ростислав Балабан в ефірі телеканалу "Рада" озвучив прогнози на робочий тиждень, протягом якого мають відбутися переговори між Росією та Заходом з питань безпеки в Європі.

Також ми писали, що заступниця Державного секретаря США Вікторія Нуланд висловилася щодо вступу країн північної Європи до НАТО.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини