Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, сотні тисяч росіян переїхали жити в Європи. Найулюбленішою країною громадян Росії стала Сербія. Сербське видання NIN вказує, що сучасна міграція нагадує їм втечу столітньої давності, коли росіяни тікали від більшовиків.
Росіянка та сербка з прапорами своїх країн. Фото з відкритих джерел
З 24 лютого 2022 року до Європи переїхало близько 200 тис. громадян Росії, більшість з яких обрали кінцевим пунктом лояльну до Кремля Сербію.
За даними Сербського інституту геодезії, у 2023 році росіяни інвестували в нерухомість країни понад 180 мільйонів євро. Крім того, громадяни Росії активно відкривають свої заклади в Сербії. До 2022 року в Сербії було зареєстровано сім закладів громадського харчування, які належать громадянам Росії. А за останні два роки відкрилось ще 154.
Крім того, за даними Агентства з реєстрації підприємств Сербії в країні працює 2212 компаній та 8748 підприємців, засновниками та власниками яких є фізичні та юридичні особи російського походження. Майже половина з них працює в ІТ-галузі. Також росіяни відкривають численні ресторани, салони краси та перукарні.
Найбільше змін зазнали великі сербські міст Белград, Новий Сад та інші, де відчувається велика присутність росіян.
Крім активного залучення до ІТ, сфери харчування, краси та туризму, який здійснюється літаками через Угорщину та Туреччину, росіяни активно поширюють свою культуру в Сербії, зокрема й музичну. Як вказує NIN щонайменше раз на місяць в Белграді виступає російський музикант з великим концертом.
Росіяни в Сербії створили свою "маленьку Москву", де ведуть свій бізнес, розвивають культуру та інвестують.
Видання також вказує, що на останніх так званих виборах президента Росії, Володимир Путін отримав у Сербії трохи більш як 10% голосів.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про країни, які заборонили росіянам в'їзд на свою територію.
Також "Коментарі" писали, що Сербія підіймала винищувачі в повітря через фіксацію НЛО.
Новини