Головна Новини Світ Німеччина Bloomberg: Росія відправляє в Китай уран, який Пекін зможе перетворити на плутоній для ядерної зброї
commentss НОВИНИ Всі новини

Bloomberg: Росія відправляє в Китай уран, який Пекін зможе перетворити на плутоній для ядерної зброї

Сполучені Штати занепокоєні постачанням Росії до Китаю ядерного палива, яке згодом може стати ядерними боєголовками.

1 березня 2023, 16:29
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Росія посилює співпрацю з Китаєм та продає ядерне паливо, яке за допомогою реактора швидкого розмноження на острові Чанбяо, Пекін зможе перетворити на плутоній. Розвідка США вважає, таким чином Китай зможе в чотири рази прискорити виробництво ядерних боєголовок, а через 12 років досягти ядерного потенціалу США та Росії. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на видання Bloomberg.

Bloomberg: Росія відправляє в Китай уран, який Пекін зможе перетворити на плутоній для ядерної зброї

Росія відправляє ядерне паливо до Китаю. Фото з відкритих джерел

Через повномасштабне вторгнення в Україну та санкції, які накладені на РФ, Путін почав шукати нові ринки збуту для своїх товарів. Одним з найбільших ринків став Китай, сюди Росія відправляє нафту, а також ядерне паливо.

"Очевидно, що Китай отримує користь від російської підтримки", — говорить німецький експерт з контролю над озброєннями Ханна Нотте.

Офіційні представники США постійно наголошують, що в останні роки Китай намагається посилити свій ядерний арсенал. Вирішальну роль у цьому може зіграти ядерний реактор CFR-600, що знаходиться на території Китаю поблизу Тайваню. За його допомоги Китай зможе збільшити швидкість створення ядерних боєголовок.

"Цілком можливо, що ця програма є суто цивільною. Мене нервує те, що Китай перестав повідомляти про свої цивільні запаси плутонію. Це точно не хороший знак", — сказав ядерний аналітик з Женевського інституту дослідження проблем роззброєння ООН Павел Подвіг.

Наразі Китай має близько 350 ядерних боєголовок, а Росія та США понад 5 тис. Royal United Services Institute повідомляє, що російська компанія "Росатом" отримала 384 млн доларів за 25 тис. кг ядерного палива для Китаю.

Раніше, портал "Коментарі" повідомляв про директора ЦРУ, який підтвердив, що Китай розглядає варіант постачання зброї до Росії.

Також "Коментарі" писали про Китай, який критикує Євросоюз за заборону TikTok.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини