Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Чим ближче саміт НАТО, який пройде у Вільнюсі 11-12 липня, тим більше від української влади різноманітних заяв із цього приводу. У черговому інтерв'ю телеканалу CNN президент України Володимир Зеленський закликав голову Білого дому Джо Байдена вже зараз офіційно запросити нашу країну до НАТО. Наголосивши, що розуміє – власне вступ стане можливим лише після закінчення повномасштабної російсько-української війни. А у вечірньому зверненні 3 липня Зеленський наголосив, що убезпечити Європу від будь-яких агресій можна лише разом з Україною – і лише разом з Україною в НАТО. Саме тому, вважає він, має бути досягнуто визначеності щодо цієї самої безпеки та нашого майбутнього в Альянсі. Експерти продовжують аналізувати для видання "Коментарі" український натиск у ракурсі євроатлантичної інтеграції, а також – що ми можемо отримати на вільнюському саміті.
Володимир Зеленський. Фото - сайт Офісу президента України
Політичний консультант Сергій Биков поділився таким коментарем:
Якби Україна була членом Альянсу – росія не анексувала б Крим у 2014-му і не здійснила б повномасштабне вторгнення у 2022-му, підкреслює експерт. Тисячі українців залишилися б живими, акцентує він. Сьогодні є можливість виправити помилку – потрібно зробити щонайменше політичну заяву, що Україна вступить до НАТО після війни – бажано, вказавши конкретні терміни цього "після війни", вважає Сергій Биков.
Політолог, партнер міжнародної комунікаційної агенції Good Politics Максим Джигун зазначає, що заклик Зеленського до Байдена надати Україні на майбутньому саміті чітку перспективу євроатлантичного майбутнього, підкреслення, що ми боремося не лише за свою безпеку, а й за безпеку союзників – виглядає як "тяжка артилерія". А саме, коли працює не звичайна дипломатія на рівні МЗС, представників України в різних інституціях, а підключається президент. Причому пропонуючи дискусію найвпливовішим політикам світу.
Ділячись очікуваннями від саміту, Максим Джигун припускає, що Україна отримає гарантії безпеки від окремих держав НАТО. Але не від НАТО, як інституції.
Читайте також на порталі "Коментарі" – про що говорять заяви Києва напередодні саміту НАТО – яких кроків ще не вистачає.
Новини