Що відбудеться на саміті у Вільнюсі – яку пропозицію Україні озвучить НАТО
Вільнюський саміт НАТО стане стартом конкретної та реальної розмови про механізм та термін вступу України до Альянсу
З наближенням саміту НАТО у Вільнюсі, який намічено на 11-12 липня, дедалі більше актуалізується тема євроатлантичної інтеграції не лише Швеції, а й України. Не виключено, що на цій зустрічі може бути ухвалено рішення щодо гарантій безпеки України до вступу в НАТО, а також про те, що наша країна може стати членом Альянсу без ПДЧ. Ну, а у російської верхівки з цього приводу – традиційна істерика та потік нових абсурдних заяв, глашатаям яких останніми роками став заступник голови Ради безпеки, екс-президент РФ Дмитро Медведєв. Що, найімовірніше, відбудеться на саміті, чому це важливо не лише для України? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
У новій "вільнюській реальності" Україна вже розглядатиметься як драйвер нової системи безпеки з потужними збройними силами
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак поділився такою думкою:
Наразі, зазначає експерт, НАТО перебуває у стані колективної мобілізації – і ця ситуація на користь прагнень України до вступу та дозволяє сподіватися на "зелене світло".
Деякими аналітиками, продовжує Олег Постернак, розглядається варіант якнайшвидшого вступу України в НАТО – як спосіб припинення війни та неможливості її в майбутньому.
Альянс позитивно оцінить наші реформи, модернізацію, військові перемоги
Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль нагадує, що цього тижня були позитивні для нашої країни рішення у форматі "Рамштайн". На 13-му засіданні остаточно визначились щодо навчання українських пілотів на натовських винищувачах F-16. А це, наголошує Катерина Коваль – велике зрушення щодо співпраці України з Альянском.
Вона нагадує, що міністр оборони нашої країни – Резніков – заявив, що, можливо, на нас чекає новий формат співпраці з Альянсом. Більше розширений, глибокий.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи можуть війська країн НАТО увійти до України – як розуміти заяву екс-генсека Альянсу.