comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Світ Решта світу Новий військовий альянс: головні цілі співробітництва Австралії, Британії та США
commentss НОВИНИ Всі новини

Новий військовий альянс: головні цілі співробітництва Австралії, Британії та США

Три країни працюватимуть над тим, щоб створити план проекту, який допоможе Австралії стати сьомою країною у світі, що буде озброєна підводними човнами з ядерними реакторами

16 вересня 2021, 15:02

США, Великобританія і Австралія домовилися про тісне партнерство в секторі оборони і безпеки — AUKUS, в рамках якого Австралія вперше в історії побудує підводні човни з ядерними силовими установками.

Новий військовий альянс: головні цілі співробітництва Австралії, Британії та США

Новий військовий альянс: головні цілі співробітництва Австралії, Британії та США - фото з відкритих джерел

Експерти прокоментували цю ініціативу для видання "Коментарі".

Це серйозний внесок у зміцнення союзництва з США

Аналітик українського Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков вважає, що відмова австралійців від конвенційних підводних човнів за проектом Франції на користь придбання атомних підводних човнів від США для свого військово-морського флоту виглядає логічно з ряду причин.

"По-перше, це серйозний внесок в зміцнення союзництва з США, — пояснює він. — По-друге, внесок у забезпечення безпеки і стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні. Китайська Народна Республіка (КНР) — єдина держава, яка розглядається США, Австралією і Великобританією як головна загроза в регіоні. А атомні підводні човни — єдині судна, здатні в разі гіпотетичної війни з КНР діяти в його прибережних морях з куди меншими ризиками бути виявленими, ніж великі надводні платформи. Більш того — озброєння таких підводних човнів (торпеди і протикорабельні ракети типу Harpoon з розширеним радіусом дії) робить їх серйозною проблемою для КНР, що намагається посилити вплив і військову присутність в регіоні".

Що стосується негативної реакції Франції на дане рішення, Микола Бєлєсков впевнений, що тій доведеться змиритися. У глобальному ж сенсі Австралія все робить правильно, резюмує аналітик.

Все працює на те, щоб зменшити вплив Китаю

Спікер Міжнародного волонтерського спільноти "InformNapalm" Михайло Макарук зазначає, що це — тільки одна з частин даного альянсу.

"Наприклад, давно створений і діє подібний розвідувальний альянс, — говорить він. — Америка буде використовувати всі можливі союзницькі методи для боротьби з Китаєм. Для американців зараз ворог №1 не Росія, а КНР. І упокорення Китаю, спроба, скажімо так, загнати його в якесь стійло — головне для чинної американської дипломатії і політики. І не використовувати давнього союзника — Австралію — як крутий плацдарм і потужного гравця в регіоні було б неправильним".

У австралійців немає технологій і можливостей для будівництва свого флоту, пояснює Михайло Макарук. Вони кораблі купували. У тих же британців.

"Нещодавно хотіли укласти контракт з французами для будівництва власного підводного флоту. Йшлося приблизно про два десятки судів за французькою технологією. Але це був би не атомний флот. Установка ядерного реактора на корабельний тип як підводних, так і навідних суден — досить складна технологія. І те, що американці домовилися або будувати для Австралії за її кошти, або передати в лізинг такого роду суди — хід правильний", — упевнений експерт.

Він прогнозує, що невдовзі розгорнеться боротьба за зовнішньополітичний курс Індонезії.

"Це найбільша країна ісламського світу за кількістю населенню. З колосальними ресурсами, які є на її території, включаючи нафту. І в цьому сенсі зміцнення позицій США, Великобританії і Австралія в регіоні — логічне і виправдане. Все працює на те, щоб зменшити вплив Китаю", — резюмує Михайло Макарук.

Раніше видання "Коментарі" писало, чи дійсно США здає позиції на міжнародній арені.Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!