Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Звернення найманця з Сербії Деяна Берича до господаря Кремля Володимира Путіна щодо нібито негативного ставлення до сербських найманців, які прибули воювати на боці російських загарбників, — це "наїзд" секретаря Радбезу Миколи Патрушева та керівника оборонного відомства Сергія Шойгу на гендиректора державної нафтокомпанії "Роснефть", "фактичного заступника" Путіна — Ігоря Сечина. Так вважають представники американського Інституту вивчення війни (ISW), запевняючи, що під чергові "вибори Путіна" спалахнула "війна кланів". Чи згодні з такими твердженнями? Чи справді путінські вибори можуть розхитати ситуацію в РФ? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Кремль. Фото: з відкритих джерел
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що цю думку важко перевірити.
На його думку, найімовірніше, розколу у вежах Кремля зараз немає. Адже ті не лише контролюються Путіним (і контроль посилено у передвиборчий період), а й зацікавлені в тому, щоб він продовжував правити (від цього залежить збереження їхніх активів, а то й життів), наголошує Максим Ялі.
Вибори президента за Путіна перетворилися в Росії на формальність, зазначає політолог. А в умовах війни, коли переслідування інакодумців вийшло на нові рубежі, припускати, що виборчий процес, який давно перетворився на фарс, може призвести до краху Путіна (тим більше стараннями його найближчих сподвижників) – малоймовірно.
Політолог, політексперт, кандидат політичних наук Денис Гороховський розмірковує так:
Денис Гороховський зізнався, що не схильний думати, ніби в Росії може відбутися зміна режиму чи захоплення влади у будь-який спосіб. Тому, пояснює він, усі подібні сценарії можуть лише призвести до певних кадрових ротацій та, можливо, переділу сфер впливу.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи вдасться конфіскувати заморожені російські активи: які варіанти розвитку подій.
Новини