comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Світ Росія Нове "рівняння безпеки" від Путіна: що ця пропозиція означає для України
commentss НОВИНИ Всі новини

Нове "рівняння безпеки" від Путіна: що ця пропозиція означає для України

За словами експерта, Росія і надалі буде реалізовувати агресивну зовнішню політику і продовжуватиме свої зазіхання на Україну та інші пострадянські країни

24 червня 2021, 11:20

Російський президент Володимир Путін виступив із пропозицією нового "рівняння безпеки" для Північноатлантичного Альянсу (НАТО). Український дипломат, юрист-міжнародник Вадим Трюхан оцінив для видання "Коментарі" пропозицію президента РФ та розповів, чи матиме "рівняння" наслідки для України. 

Нове "рівняння безпеки" від Путіна: що ця пропозиція означає для України

Володимир Путін - фото з відкритих джерел

За словами експерта, ідея вироблення так званого "нового уравнєнія безопасності" не нова. Кремль її висунув вустами заступника міністра закордонних справ РФ Сергія Рябкова, ще в січні цього року, одразу після інавгурації новообраного Президента США Джо Байдена. Стосувалася вона як наступальних, так і оборонних видів озброєння, причому як ядерних, так і не ядерних.

"Той факт, що йдеться про всеохопність цієї ініціативи свідчить про її абсолютну утопічність. Адже ще жодного разу в новітній історії нікому не вдавалося взяти під контроль і звести до якогось балансу фактично все наявне у двох супердержав, у військовому сенсі, озброєння", — говорить Вадим Трюхан, додаючи, що в умовах, коли відносини між США і Росією знаходяться на найнижчому рівні з часів завершення Холодної війни, озвучене цього разу вже самим Путіним, нічого іншого, окрім подиву, викликати не може.  

Експерт зауважує, що Володимир Путін все більше нагадує останніх генсеків СРСР. Ті теж публічно виступали за "мир у всьому світі". Проте водночас кошмарили ту частину світу, на яку мали вплив, — від Латинської Америки й Африки, до Афганістану і Східної Європи. Не говорячи вже про власне населення.

Варто також звернути увагу на те, як саме анонсував цей свій черговий геополітичний "проджект" господар Кремля, вважає Вадим Трюхан.  

"По-перше, це зроблено Путіним з його бункеру у вигляді відеозвернення до учасників IX Московської Конференції з питань безпеки, в якій, згідно з повідомленнями російських ЗМІ, беруть участь понад 600 іноземних гостей. 

По-друге, Президент РФ звернув увагу на "ерозію міжнародного права", висловив "занепокоєння розростанням регіональних конфліктів", збільшенням масштабів кібератак та міжнародного тероризму тощо і закликав до "об’єднання зусиль всіх держав на основі принципів ООН". І це в той час, коли сама Росія брутально порушує те ж саме міжнародне право, втручається у внутрішні справи інших дежав, розв’язує регіональні конфлікти тощо.

По-третє, саме звернення озвучувалося в ультимативній формі з натяками на кшталт "можем павтаріть". Адже не спроста Володимир Путін говорив про "нарощування військового потенціалу НАТО", "загрозу початку Третьої світової війни", "недопущення перетягування кимось військового балансу на себе" тощо. Крім того, він прямо заявив, що Росія і надалі вважає своїх сусідів своєю ексклюзивною зоною впливу, наголосивши, що Москва і надалі "не забуватиме про свою відповідальність за безпеку і процвітання сусідніх держав", — зазначає дипломат.

Відповідно, за словами експерта, чогось доброго нікому, в тому числі Україні, очікувати від озвученої Путіним нової старої ініціативи не слід. Нічого не змінилося. Росія і надалі буде реалізовувати агресивну зовнішню політику, втручатиметься у внутрішні справи скрізь, куди дотягнуться її руки, і продовжуватиме свої зазіхання на Україну та інші пострадянські країни з претензією на отримання повного контролю над ними вже в осяжній перспективі".

Раніше портал "Коментарі" писав, що очільник Міністерства оборони РФ Сергій Шойгу зробив заяву про "вибухонебезпечну" ситуацію у Європі.Читайте Коментарі в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Леонид Яценко

23 червня 2021, 13:15

Поскольку все основы государственности та называемой "россии" находятся в Украине то это недогосударство не смотря на большие объемы является не чем иным как колонией Украины. К сожалению "великих кормчих" орды Украина в услугах московского улуса орды более не нуждается, вот и выдумывают всякие глупости.

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!