Головна Новини Світ Росія Нові заяви Путіна: про що вони говорять – яку мету переслідує диктатор
commentss НОВИНИ Всі новини

Нові заяви Путіна: про що вони говорять – яку мету переслідує диктатор

Судячи з заяв Путіна, РФ все більше закриватиметься для зовнішнього світу і йтиме в паралельну інформаційну реальність, вибудовуючи з держави аналог Північної Кореї

23 грудня 2022, 11:38 comments3138
Поділіться публікацією:

Російський диктатор Володимир Путін зробив низку цинічних заяв з приводу війни, яку розв'язав проти України. Заявив, що рятує російськомовних українців, заявив, що швидше хоче закінчити війну (назвав її саме війною, на що багато хто звернув увагу), блеяв про переговори. Він також пообіцяв "поцокати" ЗРК Patriot, які США мають намір передати Україні для оборони від російських ракетних ударів. Про що говорять ці заяви путіна та взагалі його підвищена медійність останнього часу у ракурсі російсько-української війни? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.

Нові заяви Путіна: про що вони говорять – яку мету переслідує диктатор

Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел

Заяви Путіна дедалі менше хвилюють західну аудиторію, світ загалом

Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда пояснює:

"В свій час путін отримав диплом юриста в Ленінградському університеті ім. Леніна. І, відповідно, міг би хоча б спробувати оперувати юридичними категоріями. А тому є особливий цинізм у цьому сенсі з його боку – і як юриста, і як російського президента – коли він каже, що досі вважає братнім український народ. При цьому знищує цей народ".

За словами експерта, путін, схоже, насправді продовжує жити в парадигмі того, що росіяни та українці – єдиний народ. І від цієї парадигми не відмовляється, навіть влаштувавши геноцид в Україні.

"Цікава особливість – його заяви дедалі менше хвилюють західну аудиторію, світ загалом. Вони хвилюють хіба що громадян Росії. І путін на них орієнтується. У цьому немає нічого дивного. Упродовж 2022 року відбулося суттєве падіння авторитету, впливу путіна. І це вже незворотний процес, – упевнений Євген Магда. — Ну, а його заява про те, що росіяни "поцокають" ЗРК Patriot. Ну-ну, клацчик кремлівський, спробуй".

Російська пропаганда, акцентує експерт, дуже любить створювати собі якісь манії у сенсі знищення західних зразків озброєння.

"Вони місяцями полювали на гаубиці 155 мм. І в результаті лише у серпні змогли показати лише одну – повністю розбиту. Потім розповідали, що вони десятками знищують реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS. Тепер будуть аналогічні казки про Patriot, прогнозує Євген Магда. — Смішно, коли сам президент Росії робить подібні порожні заяви".

Вище керівництво Росії розуміє — війна вже програна

Те, що російська пропаганда створює для своїх громадян паралельну реальність, давно вже не новина, вважає політичний експерт Денис Гороховський. Але, продовжує він, навіть із таким підходом – росії необхідні якісь позитивні інфоприводи, на базі яких можна вибудовувати новину. А їх просто немає.

"Натомість інфополе масово заповнюють новини, які показують реальний стан справ: це і санкційна стеля цін, і зустріч Зеленського та Байдена, і поранення Рогозіна, і пожежі на газогонах та військових об'єктах тощо. Росії нічого протиставити, тому для пропаганди залишається останній інструмент — заяви путіна. Будь-яка нісенітниця, яку він озвучує, для Росії стає не тільки готовою новиною, а й справжньою в останній інстанції, в якій заборонено сумніватися. Причому озвучувати її має саме путін, тому що навіть місцевий патріотично налаштований електорат вже не дуже вірить, якщо аналогічну нісенітницю озвучує хтось меншим рангом, наприклад, Медведєв", – пояснює експерт.

Саме цим, підкреслює він, обґрунтовано медійну активність президента Росії останнім часом.

"При цьому російська пропаганда поставила себе у вкрай складне становище, – зазначає Денис Гороховський. – У своїх фантазіях пропагандисти настільки далеко втекли від реальності, що самі вже не можуть підтримувати створений образ. Саме тому ми бачимо регулярні помилки та ляпи: починаючи від використання путіним слово "війна" у контексті агресії Росії (хоча в Росії подібне потрапляє під кримінальну відповідальність у рамках "закону про фейки") – і закінчуючи публічною відмовою офіційно завершувати мобілізацію в країні, хоча у ЗМІ влада відзвітувала, що армія Росії повністю укомплектована".

Експерт переконаний, що вище керівництво Росії розуміє — війна вже програна. А для путінського режиму це не лише крах політичної кар'єри, а й наступну кримінальну відповідальність за скоєні злочини.

"Тому Росія все більше закриватиметься для зовнішнього світу і йтиме в паралельну інформаційну реальність, вибудовуючи з держави аналог Північної Кореї, — прогнозує Денис Гороховський. – Тому ж не варто дивуватися, якщо за рік їхні ЗМІ писатимуть про те, як, наприклад, збірна Росії виграла Чемпіонат Світу з футболу, перемігши у фіналі збірну США 5:0".

Путін намагається зняти з себе відповідальність за поразку в Україні

Політичний експерт Михайло Чаплига наголошує, що виступ путіна дійсно здивував багатьох, зокрема, місцевих депутатів, які навіть вирішили звернутися до генпрокурора.

"Справа в тому, що путін вперше так звану "СВО" назвав "війною", якою вона з перших днів і була. І в Росії переслідували тисячі громадян за те, що вони називали війну війною, — підкреслює експерт. – Хоча, з іншого боку, путін швидше за все мав на увазі два різні аспекти. У Росії існує думка, що, мовляв, вони не Україні програють, а НАТО і колективному Заходу. Так їм видається менш ганебним. Таким чином, путін намагався показати, що, мовляв, є окремо якась СВО і окремо – війна з НАТО в Україні".

На думку Михайла Чаплиги, так путін намагається зняти з себе відповідальність за поразку в Україні. Відхреститися від цієї ганьби – і перекласти відповідальність на колективну армію та чиновників. При цьому намагаючись уявити все так, що це не Україна перемагає, а колективний Захід.

"Тема поставок батарей системи Patriot, звичайно, дуже болісна для Росії, оскільки порушує глобальний геостратегічний баланс ПРО та СНО (протиракетної оборони та стратегічних наступальних озброєнь). Але зробити Росія нічого не може — її погрози не впливають на рішення США. А Patriot, найімовірніше, вже давно в Україні – і наші військовослужбовці відповідним чином навчені. Так, це не диво-зброя, системи С-300 та С-400 – аналогічні. Але сам факт наявності в України Patriot вже багато про що говорить. Ще місяць тому це здавалося немислимим, – наголошує експерт. – Загалом виступ путіна мені видається слабкою рефлексією на досить успішний візит Зеленського до США. Україна знову повернулася до заголовків західних ЗМІ і знову у фокусі уваги. І це дратує керівництво кремля".

Читайте також на порталі "Коментарі" — Путін впав в істерику: в ISW розповіли, яке рішення Заходу розлютило диктатора.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини