Чергові перевибори російського диктатора завершилися фантастичними результатами. Путіну намалювали рекордні 87% підтримки. А сам він пообіцяв, що під час свого нового президентського терміну продовжуватиме війну проти України, на території якої намагатиметься створити "санітарну зону". Про що говорять підсумки псевдовиборів та нові путінські заяви? Як ситуація у ракурсі російсько-української війни може розвиватися далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Росія демонструє готовність до тривалої війни на виснаження
Народний депутат Верховної Ради VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов розмірковує так:
"17 березня відбулися перші загальні вибори в Російській Федерації після початку повномасштабної війни. Тому в Кремлі їх готували багато в чому як референдум щодо підтримки ідеї продовження війни. Тепер озвучений результат стане основою ще більшої централізації одноосібної влади, а про узгодження позицій з населенням, регіональними елітами або навіть "вежами Кремля" можна забути. Несистемну опозицію було жорстко зачищено, а її лідерів убито, заарештовано або залишили територію країни. Причому зачистка стосувалася як умовно ліберальної опозиції, так і середовища націонал-патріотів. Росія демонструватиме за підсумками офіційних результатів виборів "консолідацію навколо прапора" та неможливість будь-яких внутрішніх потрясінь чи тим більше революційних рухів".
Експерт зазначає, що, за аналізом опитувань, до 25% росіян незадоволені чинним режимом. Але ізоляція потенційних лідерів протестів призвела до дезорганізації та деморалізації цього сегменту, і вони висловлюють свою незгоду переважно на кухнях.
"Росія демонструє готовність до тривалої війни на виснаження, – констатує Ігор Попов. — Звичайно, в російській армії накопичується втома від втрат, а економіка страждає від санкцій. Але, згідно з основним сценарієм, Російська Федерація може продовжувати бойові дії у нинішньому режимі ще мінімум протягом року. Це дозволяє російському керівництву оголошувати ультиматуми та відмовлятися від розумних компромісів з питань мирного врегулювання. У всіх неофіційних російських пропозиціях є умова збереження контролю над окупованими територіями".
Основою українського плану мирного врегулювання є "формула миру" Володимира Зеленського, яка базується на врахуванні національних інтересів та принципу територіальної цілісності України, нагадує експерт. Проходить підготовка до інавгураційного саміту формули миру, який може пройти вже цієї весни у Швейцарії. У ньому очікується участь світових лідерів, які мають підтримати українські пропозиції.
"Наступний розвиток подій багато в чому залежить від позиції країн Заходу. Публічні заяви "не допустити перемоги Росії в Україні" можуть мати різні трактування. Частина західних лідерів дедалі активніше говорить про необхідність нанесення РФ стратегічної поразки. Умовою цього є забезпечення безперервного постачання в Україну всіх типів озброєнь, зняття заборон на удари по російській території, і навіть розгляд варіанта розміщення контингенту сухопутних сил союзників на території нашої країни. Альтернативна позиція базується на побоювання ескалації та пошуку компромісу з Кремлем. Особливо важливим є відновлення поставок допомоги зі США, які залежать від рішення Конгресу, – наголошує Ігор Попов. – Рішення про формат та строки завершення війни буде лише спільним – керівництва України та її союзників, хоча багато західних політиків це публічно заперечують".
Це точно були не вибори
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова зізналася, що здивована – чому так мало намалювали військовому злочинцю путіну.
"Фломастери закінчилися? Чи вистачило всього на 87%? Могло бути і 100, навіть 120 відповідало б логіці путіна", – зазначає експерт.
За її словами, це точно були не вибори, а путін – не президент, незважаючи на те, ким він вважає себе.
"Але тут є одна показова тема – міжнародне співтовариство має нарешті зрозуміти, що проблема не в одній людині… Не путіним ведеться війна проти цивілізованого світу. Уся російська федерація підтримує геноцид українського народу. Тому і про знищення українців – так звану "санітарну зону", путін заявляє абсолютно відкрито, бо знає, що його підтримують у Росії", – вважає Тетяна Лупова.
Вона попереджає: створенням "санітарних зон" лише в Україні путін не обмежиться. Наступні санітарні зони будуть в інших прикордонних країнах, якщо цього терориста не зупинити.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи будуть вітання: як світ реагує на "перемогу" Путіна на виборах у Росії.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.