Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Бізнесмен, який є засновником "Яндекса" Аркадій Волож (четвертий у російському списку Форбс, з 2014-го залишив РФ) оприлюднив заяву, де вперше засуджує вторгнення РФ на українську територію. Раніше подібне зробив російський олігарх, засновник банку "Тінькофф" Олег Тіньков, який також проживає за межами РФ. З нього Британія у липні навіть зняла раніше накладені санкції. Тим часом Росія у складеному МВФ рейтингу найгірших економік світу за рівнем падіння ВВП у 2023 році впевнено лідирує (втратить до кінця 2023-го 150 млрд доларів порівняно з показниками минулого року). А російський рубль стрімко слабшає, через що вже підняли істерію російські пропагандисти. Про що говорять заяви олігархів, які залишили РФ, а також фінансово-економічні проблеми в країні-агресорі? Як ситуація може розвиватись далі? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Економіка Росії. Фото з відкритих джерел
Економічний експерт Данило Монін вважає, що ослаблення рубля – планове та основна мета переслідує мінімізацію дефіциту державного бюджету на тлі великих військових витрат, які Росія, на відміну від України, фінансує власним коштом.
Він припускає, що за підсумками року, якщо і буде падіння російської економіки щодо зростання ВВП, то мінімальне.
Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, народний депутат V-VI скликань Олексій Плотніков розмірковує так:
Щодо фінансово-економічної ситуації в РФ – вона стрімко погіршується, констатує експерт. Є небувалий дефіцит бюджету. Навіть офіційний. Адже показують обивателю далеко не все.
Він зазначає, що, зважаючи на все, ситуація в Росії лише погіршуватиметься. Чому сприяє і ситуація на фронті, де окупаційна армія – невмотивована, що воює за радянськими принципами не проявляти ініціативність без вказівки зверху – невдовзі, сподіваємося ми, зазнає чергової хворобливої поразки.
Читайте також на порталі "Коментарі" – про що говорить війна безпілотників – до чого готуються Україна та Росія.
Новини