Валдайська промова Путіна: про що вона говорить – чи чекати змін у війні проти України
Виступаючи на Валдаї, Путін у різних варіаціях звернувся до Заходу із пропозицією відновити діалог, але на умовах Кремля
Увечері 27 жовтня російський диктатор Володимир Путін виступив на пленарній сесії ХІХ засідання Міжнародного дискусійного клубу "Валдай". Тема цього року: "Світ після гегемонії: справедливість та безпека для всіх". У традиційній для себе манері Путін брехав, що Росія не вважає себе ворогом Заходу, причому погрожуючи і Заходу. Він також намагався обґрунтувати відкрите вторгнення в Україну, розповідав казки про втрати ЗСУ та перемоги рашистів. Які основні висновки можна зробити за підсумками виступу? Чого чекати далі у ракурсі російсько-української війни? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Путін намагається вкотре обґрунтувати необхідність нападу на Україну
Директор Українського інституту політики Руслан Бортник зазначає, що сенсації політичного, економічного чи соціального характеру – не прозвучало. Водночас, зазначає він, це був один із найдовших виступів Путіна останнім часом. Концептуальний. В якому він резюмує, систематизує нову російську ідеологію і ті зміни, які відбулися навколо РФ, у самій Росії від початку відкритої війни проти України.
Він також акцентує, що Путін намагається вкотре обґрунтувати необхідність нападу на Україну, наголошуючи, що Росія продовжуватиме війну, незважаючи на втрати, що вона й надалі мілітаризуватиметься.
Укладання миру з Путіним зараз – це пряма перспектива ще більшої війни за кілька років
Політолог, конфліктолог Богдан Петренко нагадує, що рот Путіна – Пєсков обіцяв, що валдайську промову його шефа розтягуватимуть на цитати.
На думку Богдана Петренка, граючи в антизахідну риторику, Путін хоче демонструвати себе ледь не провідником для всіх антизахідних режимів.
Фактично це спроба укласти мир на відносно виграшних для Кремля позиціях (окупованій частині України), поки такі позиції ще має, вважає Богдан Петренко. Що каже, можливо ще не про відчуття перспективної капітуляції Кремлем, але точно про те, що війна в Україні для Путіна обходиться занадто дорого. І витягувати її стає дедалі важче.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що відбувається з Росією – яка мета маячних заяв про "десатанізацію" України та "брудну бомбу".